Zimowa walka o indeksy. Podejdź do rekrutacji w lutym

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 19:00
Jeśli nie dostaliście się na wymarzony kierunek studiów w październiku, a może w ogóle się nie udało. To można spróbować sił już w lutym. Coraz więcej uczelni decyduje się na uruchomienie niektórych kierunków w tym terminie. 
Studentka z indeksem
Studentka z indeksemFoto: Andrzej Hulimka/REPORTER
studentki_shutters_1200_Hugo Felix.jpg
Lokum dla studenta w czasach pandemii

Jak się okazuje studentów cały czas brakuje. Uczelnie robią co mogą, by przyciągnąć nowych żaków. Już dziś warto zaznajomić się z ich ofertami. Te, dotyczące studiów drugiego stopnia (magisterskich) są bardzo bogate, ale i dla maturzystów się coś znajdzie. 

Do zimowej rekrutacji warto się przygotować już dziś: sprawdzić, jakie kierunki będą dostępne, jakie dokumenty będą potrzebne, jakie terminy warto wpisać w kalendarz, by niczego nie przegapić. 


Posłuchaj
14:04 czwórka strefa studenta 15.12.2020.mp3 Jak wygląda zimowa rekrutacja na studia (Strefa Studenta/Czwórka)

 

- Uniwersytet Wrocławski, jak co roku uruchamia taka rekrutację -śródroczną, mówimy na nią "zimowa" - mówi Agata Sałamaj z Działu Komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego, odpowiedzialna za promocję rekrutacji. - To taka rekrutacja, kiedy studia zaczynają się od końca lutego, drugiego semestru - dodaje. 

Zazwyczaj jest tak, że kierunków w zimowej rekrutacji jest niewiele, propozycje głównie dotyczą studiów drugiego stopnia. - Rekrutują w tym roku dwa wydziały: Matematyki i Informatyki oraz wydział Nauk o Ziemi i kształtowaniu środowiska. Mamy tylko 3 kierunki do wyboru, oczywiście biorąc pod uwagę całą naszą ofertę edukacyjną, bo wszystkich kierunków na Uniwersytecie Wrocławskich jest 100. Proponujemy studia licencjackie - matematyka, magisterskie z matematyki, informatykę jako studia magisterskie w trybie 2-letnim lub półtorarocznym oraz studia uzupełniające na inżynierii geologicznej - wymienia ekspertka. -Maturzystów zapraszamy na matematykę. Reszta to oferta dla tych, którzy mają licencjat - dodaje. 

Czytaj także:


trenerzy czwórka 1200.jpg
Postaw na rozwój! Ruszyły webinary Czwórki

Na Uniwersytecie Wrocławskim na rekrutację zimową przygotowano 350 miejsc dla studentów. - Kandydatów na studia magisterskie czekają egzaminy i rozmowy, dotyczy to zarówno studentów Uniwersytetu Wrocławskiego jak i innych uczelni - mówi rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Na studia pierwszego stopnia liczą się punkty z matury, z matematyki, fizyki, informatyki i języka obcego - dodaje. 

Rekrutacje zimową szykują też inne uczelnie m.in. Politechnika Wrocławska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie czy Politechnika Warszawska.  

Posłuchaj także:

Z takiej formy rekrutacji skorzystała też studentka architektury wnętrz Ula Michalak. - Nie dostałam się na studia na ASP i nie wiedziałam co ze sobą zrobić, nie chciałam tracić roku - przyznaje. - Moja znajoma mi podpowiedziała, że jest taka rekrutacja, że otwierany jest nowy kierunek. Przekonałam się i zaryzykowałam. Rekrutacja wyglądała jak na każdych innych studiach - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi Weronika Puszkar

Goście: Agata Sałamaj z Działu Komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego, odpowiedzialna za promocję rekrutacji, Ula Michalak (studentka architektury wnętrz)

Data emisji: 15.12.2020

Godz. emisji: 14.08

pj


Czytaj także

Zagraniczne studia od stycznia? Sprawdź, jak aplikować

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 13:11
Tegoroczni maturzyści wciąż mogą aplikować na europejskie uczelnie. Wiele uczelni wprowadziło możliwość rozpoczynania roku akademickiego w styczniu. Chodzi m.in. o placówki w Irlandii, Holandii, Danii, we Włoszech, a także Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka zdalna - aspiracje i obawy współczesnych studentów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 19:53
Listę aspiracji i życiowych planów dzisiejszych studentów otwiera stała i dobrze płatna praca - wynika z badań naukowców z Radomia. - Jednak w życiu nie liczy się wyłącznie kariera. Chcę być także szczęśliwa i robić to, co lubię, nawet zarabiając mniej - mówiła jedna z słuchaczek w sondzie Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studenckie koło naukowe - szansa na karierę?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 20:03
Koło Chemików, Filologów Polskich, a nawet koło Harry'ego Pottera - takie koła działają na uczelniach świata. Niestety Koła Picia Czekolady nie znajdziemy na polskich uczelniach, ale możemy do niego dołączyć na Wyspach Brytyjskich.
rozwiń zwiń