Co studiować na UJ? - dowiedz się w tydzień!

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 18:12
Uniwersytet Jagielloński zaprasza kandydatów na studentów na "Tydzień z Wydziałem", wyjątkową inicjatywę, dzięki której maturzyści od podszewki poznają 16 wydziałów krakowskiej uczelni. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dean Drobot
Shutterstock studenci online lekcje 1200.jpg
Lokum dla studenta w czasach pandemii

- Od 1 lutego, przez kilka następnych miesięcy, chcemy pokazać, jak wyglądają studia na każdym z wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego - mówi Kamil Sikora z Centrum Promocji i Komunikacji UJ, organizator "Tygodnia z Wydziałem".  - Można w skali mikro dowiedzieć się jak wyglądają kierunki, co dany wydział oferuje - dodaje. 


Posłuchaj
16:52 czwórka strefa studenta 16.02.2021.mp3 O "Tygodniu z Wydziałem" i Wydziale Farmacji na UJ opowiadają przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego (Strefa Studenta/Czwórka)

 

"Tydzień z Wydziałem" to szeroka akcja w mediach społecznościowych. Bez problemu znajdziemy ją na Facebooku, Instagramie. Kamil Sikora zachęca też do wysłuchania ciekawych podcastów publikowanych w każdy czwartek. 

- Każdy wydział ma swój tydzień. Obecnie trwa tydzień z Wydziałem Farmaceutycznym - mówi przedstawiciel UJ. - W poniedziałku publikujemy ikonografikę o danym wydziale, jego kierunkach, tam pojawiają się pytania maturzystów, a odpowiadają na nie pracownicy działu rekrutacji, a także sami studenci. W "Tydzień na Wydziale" zaangażowani są też absolwenci poszczególnych kierunków. Można pytać o wykładowców, sesję, dzięki czemu można zdobyć wiele informacji - dodaje. 
Kamil Sikora zdradza, że wciąż największym zainteresowaniem kandydatów na studentów cieszą się wszelkie filologie, prawo i administracja, a także studia na Wydziale Lekarskim. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez misjaUJ (@misjauj)

Czytaj także:


Ula Bąk, studentka IV roku krakowskiej farmacji, zdradza, że na Uniwersytecie Jagiellońskim studiuje się znakomicie. - Farmacja to dobry wybór dla mnie - przyznaje. - Cały nasz wydział i kierunek farmaceutyczny daje dużo opcji po ukończeniu studiów. Większość osób myśli, że wszyscy będziemy pracować w osiedlowych aptekach, ale ten farmacja daje wiele możliwości. Inne kierunki na naszym wydziale to: analityka medyczna, kosmetologia, praca nad projektowaniem nowych leków - wymienia. 

Gość Czwórki cytując wyniki rankingu Perspektyw, potwierdza, że krakowska farmacja to kierunek najlepszy w Polsce. W rankingu od lat zajmują pierwsze miejsce. - Tu jest wspaniała kadra, liczne organizacje studenckie, możliwości zagranicznych wyjazdów, dobre, nowoczesne zaplecze techniczne i wyposażenie wydziału - wymienia. 

Jak na studentkę przystało i Ula Bąk narzeka na sesję. - Chyba każdy student coś takiego przeżywa - dodaje z uśmiechem. - Ciężko jest znaleźć coś w tych studiach, co by mi nie pasowało.

Czytaj także:


***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Kamil Sikora(Centrum Promocji i Komunikacji UJ, organizator "Tygodnia z Wydziałem"), Urszula Bąk (studentka IV roku Wydziału Farmaceutycznego, UJ)

Data emisji: 16.02.2021

Godz. emisji: 14.16

pj

Czytaj także

Chcesz zmieniać świat? Ten konkurs jest dla Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 19:00
Do 17 stycznia można zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu 25 under 25, którego celem jest wyłonienie młodych osób, które chcą zmieniać społeczno-gospodarcze oblicze Polski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoły dla przyszłych wojskowych. Jak wyglądają takie studia?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 20:06
Wojskowa Akademia Techniczna i Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie to najpopularniejsze placówki, które kształcą zawodowych żołnierzy.
rozwiń zwiń