X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Spam 3Q 2012

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 11:47
Kaspersky Lab odnotował interesującą tendencję: w porównaniu z Q2 2012 poziom spamu zmniejszył się o 2,8 punktu procentowego i wynosił średnio 71,5%. Jednocześnie eksperci zarejestrowali znaczny wzrost odsetka szkodliwych e-maili.
Spam 3Q 2012
Foto: Glow Images/East News

 

Do pewnego stopnia spadek udziału spamu w trzecim kwartale można tłumaczyć tradycyjnym spowolnieniem aktywności gospodarczej w okresie letnim. Jednak tendencja zniżkowa w ilości wysyłek spamowych wynika również ze stopniowego odchodzenia od dystrybucji reklam za pośrednictwem wiadomości e-mail na rzecz banerów (pojawiających się na portalach społecznościowych i w serwisach kuponowych) oraz reklamy kontekstowej. Dlatego też pomimo niewielkiego powakacyjnego wzrostu aktywności we wrześniu utrzymała się ogólna tendencja spadku ilości spamu.    

Reklama rezygnuje ze spamu

Odchodzenie od spamu przez reklamodawców oferujących całkowicie legalne produkty i usługi spowodowało wzrost udziału spamu przestępczego, zawierającego szkodliwe załączniki, reklamy zakazanych towarów lub oszukańcze techniki. W III kwartale 2012 r. cyberprzestępcy po raz kolejny wykazali się pomysłowością, wysyłając wiadomości spamowe pod przykrywką oficjalnych powiadomień z rozmaitych serwisów. Fałszywe
e-maile, na które trafili eksperci z Kaspersky Lab, obejmowały wiadomości pochodzące rzekomo od dostawców usług hostingowych, z systemów bankowych, portali społecznościowych, sklepów internetowych oraz wielu innych serwisów.  

W III kwartale spamerzy poświęcili szczególną uwagę tzw. serwisom kuponowym – były one wykorzystywane w celu rozprzestrzeniania szkodliwych odsyłaczy i załączników. Główny ciężar ataków skierowany był na znany serwis kuponowy Groupon – wiadomości e-mail, które wyglądały jak oficjalne powiadomienia oraz nowe oferty, przekierowywały nieświadomych użytkowników do szkodliwego zasobu online zawierającego niebezpieczne aplikacje.      

Rozkład geograficzny spamu

W III kwartale 2012 r. regionalny rozkład źródeł spamu wyraźnie się zmienił. Spośród państw, które mogły „poszczycić się” wysyłaniem największej ilości spamu, niechlubny wzrost odnotowały Stany Zjednoczone, zwiększając udział całego regionu Ameryki Północnej do ponad 27%. To wystarczyło, aby zapewnić mu drugie miejsce, tuż za tradycyjnym liderem – Azją – która odpowiada za niemal połowę wszystkich wysyłek spamowych na świecie (49,50%). Europa Zachodnia (6,86%) wyprzedziła Europę Wschodnią (3,64%) i zajęła czwarte miejsce, niemal doganiając zajmująca trzecią pozycję Amerykę Łacińską (7,34%).         

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Polska gigantem spamu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 09:22
10 procent niechcianych wiadomości pochodzi z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezbędne inwestycje w ochronę IT

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 00:00
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez B2B International dla Kaspersky Lab, cyberzagrożenia są obecnie uważane przez większość firm za drugie największe zagrożenie. Aby chronić swoją działalność przed zagrożeniami IT, firmy muszą inwestować więcej pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

5 aplikacji najbardziej podatnych na ataki online

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 11:35
Kaspersky Lab zidentyfikował pięć podatnych na ataki typów aplikacji wykorzystywanych najczęściej przez exploit
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej spamu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 02:05
Jak podaje miesięczny raport Kaspersky Lab, udział spamu w ruchu pocztowym zmniejszył się o 4,5 punktu procentowego w porównaniu z wrześniem i wynosił średnio 68% - najmniej w całym roku.
rozwiń zwiń