Nowe Technologie

Sprzątanie świata - sprawdź, jak to robią w sieci

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 15:00
Zaprosimy na rozmowę z założycielem platformy eco-crowfoundingowej, i sprawdzimy, co słychać na popularnych portalach społecznościowych.
Rozmowa w internecieZdj. ilustracyjne
Rozmowa w internecie/Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/fizkes

Program rozpoczniemy od spotkania z pomysłodawcą i założycielem popularnej platformy eco-crowfoundingowej. Gościem będzie Przemysław Pyziel, który stworzył Planet Heroes. Za pośrednictwem tego serwisu internauci mogą wspierać akcje sprzątania śmieci. Założenia przedsięwzięcia są proste: użytkownicy zakładają na platformie projekt, w ramach którego posprzątali śmieci z określonego terenu naturalnego, co potwierdzają załączone zdjęcia. Zweryfikowany i opublikowany na platformie projekt staje się publiczną zbiórką, dzięki czemu inni użytkownicy mogą nagrodzić autora zbiórki dotacją finansową.

W ostatnim czasie w Polsce powstaje mnóstwo akcji mających wspierać działania proekologiczne. - Ludzie śmiecą, najczęściej nie zdając sobie sprawy z tego, jak jest to niebezpieczne dla nich i dla planety, dlatego tak ważna jest edukacja - podkreślał w rozmowie z Czwórką Grzegorz Mikosza z Fundacji Nasza Ziemia, główny koordynator akcji "Sprzątanie świata - Polska". Jak opowiadał, oprócz starych paragonów, butelek, pudełek i innych opakowań wolontariusze znajdują wyrzucone opony, ale także duży sprzęt, jak zepsute pralki i lodówki. - W głowach ludzi nie zachodzi korelacja między tym, że wyrzucają śmieci i przez to stwarzają zagrożenie dla siebie i dla natury - podkreślał.

W drugiej części programu, po godz. 18.00 zaprosimy na cykl "Scrolluj dalej". Tradycyjnie będzie to przegląd mediów społecznościowych i tego, czym aktualnie żyje internet. 

Nowa bezpłatna aplikacja Czwórki jest dostępna! SPRAWDŹ TUTAJ <<<

Zaprosimy także na serwisy: muzyczny i kulturalny. 

***

Na audycję "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" zapraszamy we wtorek (07.02) po godz. 17.00. Program poprowadzi Mateusz Kulik. 

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Black Friday online - jak robić bezpieczne zakupy w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2022 11:45
Wielkimi krokami zbliża się Black Friday i zakupowy szał. Od wielu lat coraz chętniej zakupów dokonujemy w sieci. Podpowiadamy, jak rozsądnie i rozważnie robić zakupy w internecie i nie dać się oszukać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seniorzy w mediach społecznościowych. Kim są granfluencerzy?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 13:47
Granfluencerzy to ludzie w wieku 60+, którzy podbijają internet. Osoby takie jak "The Spanish King", a w Polsce "Mądra Babcia czy Jan Adamski, gromadzą po kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów i przez lata z powodzeniem prowadzą strony w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń