Polskie Radio

Gokartowy Puchar Polskiego Radia Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 18:30
Wystartował wielki konkurs Polskiego Radia Kierowców. Nagrodą dla słuchaczy jest udział w wyścigu na torze kartingowym. Turniej odbędzie się w sobotę, 16 października, kiedy to Polskie Radio Kierowców będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny! 
Urodzinowy konkurs Polskiego Radia Kierowców
Urodzinowy konkurs Polskiego Radia KierowcówFoto: Polskie Radio

Kuba Marcinowicz studio PRK 1200.jpg
"Mamy być najlepszym pasażerem". Dziennikarz o Polskim Radiu Kierowców

Najmłodsza antena Polskiego Radia świętuje pierwsze urodziny! Słuchacze mogą spodziewać się wielu atrakcji. 11 października wystartował wielki konkurs urodzinowy Polskiego Radia Kierowców.

16 października zwycięzcy wezmą udział w wieloetapowych zmaganiach na torze gokartowym, od przejazdów technicznych, po wyścig i pokonywanie odcinków specjalnych takich jak tunel i most. Każdy z uczestników zmagań kartingowych po odpowiednim przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa otrzyma licencję zawodnika. 

16 października w Starej Wsi pod Warszawą, oprócz gokartów, będą dostępne również symulatory dachowania oraz symulator zderzeń i wybuchu poduszki powietrznej. Kierowcy sprawdzą czas swojej reakcji i przetestują koncentrację. 

Wiktoria Jurczewska Patryk Kuniszewicz PRK 1200.jpg
Urodzinowy konkurs Polskiego Radia Kierowców [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]

Nie zabraknie także pokazów i rozmów z ekspertami z Instytutu Transportu Samochodowego, policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego. 

Polskie Radio Kierowców nadaje już rok! Polskie Radio Kierowców nadaje już rok!

Polskie Radio Kierowców, świętując swoje pierwsze urodziny, chce zwrócić uwagę kierowców na bezpieczeństwo i zachęcić do doskonalenia umiejętności jazdy. Wszystko pod hasłem: Bądź bezpieczny na drodze

Kuniszewicz Jurczewska PRK 1200.jpg
Aktualne informacje o sytuacji na drogach - Polskie Radio Kierowców

Antena została uruchomiona 16 października 2020 roku. Program jest dostępny poprzez aplikację, w technologii DAB + oraz w Internecie.  To jedyna w Polsce całodobowa stacja radiowa z programem przeznaczonym dla wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych. 

Polskie Radio Kierowców w kompleksowy sposób informuje o sytuacji drogowej w kraju i Europie. Raporty o utrudnieniach, korkach, wypadkach czy remontach oraz alerty i ostrzeżenia pogodowe są aktualizowane co kwadrans. 

Program został podzielony na cztery pasma: ROZRUSZNIKWYSOKIE OBROTY, NA LUZIE i AUTOMAT z udziałem słuchaczy (NOCNA ZMIANA), gdzie poruszane są tematy o depresji, samotności w trasie i tęsknocie za rodziną. W porannym i południowym paśmie serwisy informacyjne są przekazywane w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim

Witold Kołodziejski PR1 01.2012 1200.jpg
"To realizacja zadań misyjnych". Przewodniczący KRRiT o Polskim Radiu Kierowców

ZOBACZ ubiegłoroczną inaugurację Polskiego Radia Kierowców: 

Źródło: serwis YouTube.com - oficjalny kanał Polskiego Radia 


WIĘCEJ: RADIOKIEROWCÓW.PL


mat. pras./rk 

Czytaj także

Gosia Rdest na Warsaw Motor Show. O Alpinie i gokartach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 14:00
Najszybsza Polka na torach wyścigowych w kraju i za granicą przeszła drogę od gokarta do 500-konnych, by powrócić na tor kartingowy. - Gokart jest świetną szkołą, w której ćwiczy się koordynację i refleks - wyjaśnia Gosia Rdest. - Na zakrętach liczą się precyzja i multitasking. Dzieje się tu bardzo dużo i bardzo szybko - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najświeższe informacje drogowe podajemy co kwadrans". Patryk Kuniszewicz o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 12:00
- Informujemy o sytuacji na drogach co piętnaście minut i jesteśmy obecni w radioodbiornikach kierowców nie tylko w Polsce, ale i na świecie - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Kuniszewicz z Polskiego Radia Kierowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezpieczeństwo drogowe jest naszym wspólnym dobrem". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 19:50
- Bardzo wielu słuchaczy korzysta z radia w samochodach, informacja drogowa, pogodowa jest niezmiernie ważna. Do tego dodajemy mnóstwo dobrej muzyki, specjalnie dostosowanej do potrzeb użytkowników dróg - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców. "Informacje na bieżąco i dobra muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 10:20
Wystartowała nowa całodobowa stacja Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców. To innowacyjny projekt, pierwsza w naszym kraju rozgłośnia, która powstała w całości z myślą o wszystkich zmotoryzowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zacznij dzień z "Rozrusznikiem" - zaprasza Kuba Marcinowicz

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 08:00
Już od godziny 5:00 w "Rozruszniku" czeka na Was tryskający energią Kuba Marcinowicz. Jak zwykle przygotujemy najświeższe i najbardziej aktualne raporty drogowe, newsy dla wszystkich kierowców, energetyzującą muzykę i wiele więcej. Polskie Radio Kierowców to zawsze słuszny wybór o poranku!
rozwiń zwiń