Polskie Radio

Polskie Radio #MuremZaPolskimMundurem. Agnieszka Kamińska: to akcja wsparcia tych, którzy bronią granic

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 07:00
#MuremZaPolskimMundurem. Za nami akcja, w której reporterzy radiowej Jedynki, Trójki i Informacyjnej Agencji Radiowej byli wśród żołnierzy i funkcjonariuszy, chroniących wschodnią granicę Polski.
Polscy żołnierze i funkcjonariusze udzielają pomocy migrantom, gdy ci tego potrzebują
Polscy żołnierze i funkcjonariusze udzielają pomocy migrantom, gdy ci tego potrzebująFoto: twitter.com/terytorialsi

- To jest nasza specjalna akcja wsparcia tych, którzy bronią naszych granic, którzy są na służbie dla naszego bezpieczeństwa. Dziennikarze Polskiego Radia i Polskie Radio jako instytucja także są na służbie. Oni pełnią bardzo trudną służbę, którą chcemy uhonorować, i my służymy także tym, którzy tę służbę pełnią - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Reporterzy Trójki spotkali się z żołnierzami i strażnikami granicznymi w obozowisku w Terespolu. Z kolei dziennikarze Jedynki odwiedzili miejscowość Nowa Łuka koło Hajnówki.

Materiały reporterskie z granicy polsko-białoruskiej przygotowali również dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej. W programie akcji specjalnej #MuremZaPolskimMundurem można było usłyszeć m.in. rozmowy z żołnierzami Wojska Polskiego i funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji oraz ich rodzinami, a także życzenia świąteczne i kolędy.

W ten sposób Polskie Radio wsparło mundurowych, którzy w Wigilię nie byli z rodzinami i bliskimi.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przypomniała również, że radiowa Jedynka zorganizowała w listopadzie specjalną akcję "Piosenki dla żołnierzy", w której słuchacze z całej Polski przekazywali życzenia i wyrazy wsparcia dla polskich służb mundurowych stacjonujących przy granicy z Białorusią.

Posłuchaj
00:24 11470178_7.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: to jest nasza specjalna akcja wsparcia tych, którzy bronią naszych granic, którzy są na służbie dla naszego bezpieczeństwa (IAR)

bf/rk 

Czytaj także

Polskie Radio w święta #MuremZaPolskimMundurem. Jesteśmy z żołnierzami na granicy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 18:00
Dziennikarze Polskiego Radia są zawsze tam, gdzie rozgrywają się rzeczy ciekawe, ważne i budujące naszą wspólnotę. Dlatego w okresie bożonarodzeniowym nie mogło zabraknąć naszego wsparcia dla żołnierzy, którzy strzegą wschodniej granicy. Nasz reporter odwiedził mundurowych, którzy te święta spędzą na służbie, a anteny Polskiego Radia wyemitują w Wigilię specjalne programy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

#MuremZaPolskimMundurem. Akcja Polskiego Radia doceniona przez policję

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 19:47
Rzecznik policji Mariusz Ciarka pochwala akcję Polskiego Radia, wspierającą mundurowych na granicy. Podczas akcji specjalnej #Murem za polskim mundurem na antenach publicznego radia odbędą się rozmowy z żołnierzami Wojska Polskiego i funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz ich rodzinami, a także życzenia świąteczne i kolędy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Obrona Polski jest nadrzędną wartością". Żołnierze WOT spędzą święta na granicy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 20:15
Wielu żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w tym roku będzie świętować na granicy polsko-białoruskiej - przekazał rzecznik prasowy brygady kpt. Witold Sura. Jak podkreślił "obrona zagrożonej granicy naszego państwa jest nadrzędną wartością dla nas wszystkich, nawet w tak ważnym, świątecznym czasie". 
rozwiń zwiń