Polskie Radio Dzieciom

Sprawdzone sposoby na rozgrzanie organizmu zimą

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 14:23
Styczeń to w Polsce jeden z najzimniejszych miesięcy w roku dlatego w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom powiemy co nieco o sposobach na rozgranie naszego organizmu. Imbir, kardamon, ocieplacze, termofory, poduszki elektryczne, nauszniki i wiele innych sposobów przedstawimy w porannej audycji dla dzieci.
Kakao i inne sposoby na rozgrzanie organizmu zimą tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Kakao i inne sposoby na rozgrzanie organizmu zimą tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: shutterstock.com/CatchaSnap

Jeśli do tej pory nie docenialiście cudownych właściwości imbiru, chili albo cynamonu to właśnie jest okazja by to zmienić. Wystarczy tylko szczypta lub kropelka olejku, aby rozgrzać organizm, dodać sobie energii i poprawić humor! Gorąca herbata, ciepłe kakao, koc, ciepłe skarpety... to również skuteczne sposoby. W porannej audycji Polskiego Radia Dzieciom będziemy szukać sposobów na to, jak można się rozgrzać. Sprawdzimy też jakie są zmyślne zwierząt sposoby na zimowe mrozy. Poznamy też różne ciekawe wynalazki.
Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia: 22 645 20 55

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data Emisji: 16.01.2024
Godzina emisji: 7.00.

Ciepłe kakao także jest sprawdzonym sposobem na rozgrzanie organizmu. Zobacz jak narysować jego ziarno.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.


Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Jak dbać o odporność i rozwój wcześniaków?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2023 12:55
Za wcześniaka uważa się noworodka urodzonego między 22, a 37 tygodniem ciąży, natomiast szczególną troskę i uwagę skupia się na dzieciach, które przyszły na świat przed 28 tygodniem ciąży, z masą ciała poniżej 1kg. Wcześniaki wymagają znacznej opieki nie tylko w okresie hospitalizacji, ale też po wypisie ze szpitala, nawet przez kilka lat, o czym w "Strefie Rodzica" opowiedziały prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, prezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka, Elżbieta Brzozowska, wiceprezes fundacji Koalicja dla wcześniaka, Bożena Cieślak-Osik, psycholog kliniczny oraz Agata Fandri, muzykoterapeutka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

F jak ferie. Zimowy "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 14:02
F jak ferie. A w związku z feriami i literą F rozmawialiśmy o fanaberiach. Na nie także jest czas podczas wakacji. Piliśmy herbatę z filiżanek - sprawdziliśmy przy okazji skąd pochodzi porcelana. Sprawdziliśmy też co wspólnego ma Finka z finką i w jakim języku mówi się w Finlandii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znaczki o zapachu kawy albo lawendy. Trójkątne, okrągłe, pięciokątne. Dzień filatelisty

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 11:00
Znaczki pocztowe to małe dzieła sztuki. Na malutkim kawałku papieru mieści się wiele ciekawych elementów zawierających mnóstwo rozmaitych niuansów. Najczęściej znaczki drukowane są na papierze, choć w Polsce, do tej pory zdarzyło się, że dwa rodzaje znaczków wydrukowano na jedwabiu. Niektóre znaczki nadal drukowane są na różnego rodzaju foliach. Szóstego stycznia przypada Dzień Filatelisty. Czy tradycyjny klaser można zamienić na elektroniczny?
rozwiń zwiń