X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Żywienie w pierwszym roku życia

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 08:00
Gdy rodzi się dziecko, bardzo ważna dla matki staje się dieta. Pojawia się pytanie, czy wszystko co je karmiąca matka ma wpływ na samopoczucie dziecka oraz co warto jeść a czego raczej unikać? 
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o diecie dziecka w pierwszym roku jego życia, na co zwrócić uwagę, aby nie utrudnić sobie zadania np. podając dziecku w pierwszej kolejności smaki słodkie.
Karmienie piersią
Karmienie piersiąFoto: Shutterstock

Dieta matki ważna jest dla dziecka już w okresie prenatalnym. Czy to, co je matka determinuje smaki dziecka? O tym a także o rozszerzaniu diety w pierwszym roku życia dziecka Jacek Raginis-Królikiewicz rozmawiał ze swoimi gośćmi Przed urodzeniem dziecka Ewą Sypnik-Pogorzelską i Magdaleną Kolendą-Czyryndą, dietetyczkami i współautorkami książki ”Żywienie w pierwszym roku życia”.

W drugiej godzinie o tym jak rozwijać zdolności muzyczne dzieci, dlaczego jest to ważne i jak uczyć dzieci muzyki niekoniecznie w kontekście stricte muzycznych zawodów. O tym Agnieszka Brzezińska i Michał Lisiecki z Warszawskiej Szkoły Muzycznej i z Warszawskiego Przedszkola Muzycznego.

Posłuchaj
57:49 30.04.Stefa - kształcenie muzyczne.mp3 Posłuchaj rozmowy o kształceniu muzycznym dzieci, czy każde dziecko musi mieć zdolności muzyczne, oraz jak edukacja muzyczna wpływa na rozwój dziecka.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadmiar soli u dzieci i dorosłych - skutki i potrzeba zmian

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 11:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola dziadków w wychowaniu dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 09:00
Bycie dziadkiem może nieść wiele radości. Po czasie zabiegania i pośpiechu w okresie rodzicielstwa, przychodzi upragniony czas spokoju i większej uważności. Dziadkowie mają więcej cierpliwości, mniejsze obciążenie i większy dystans także w kwestii wychowania dzieci.
rozwiń zwiń