X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wypalenie rodzicielskie. Czy może dotknąć także mnie?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 16:52
Jak podają statystyki, jest coraz więcej rodziców, którzy - gdyby mogli cofnąć czas - nie zdecydowaliby się na posiadanie dzieci. Wypalenie rodzicielskie, choć brzmi to dramatyczne, jest powszechnym problemem. Jakie mogą być jego podłoża? Co zrobić w sytuacji wypalenia rodzicielskiego? Jak sobie radzić? Na te pytania odpowiedzieli w audycji "Strefa Rodzica" psychologowie - Monika Skubel - psycholog szkolny oraz Tomasz Wojtasik - psycholog.
Rodzice coraz częściej czują się zmęczeni i obciążeni wychowywaniem dzieci.
Rodzice coraz częściej czują się zmęczeni i obciążeni wychowywaniem dzieci.Foto: FamVeld/shutterstock.com

Rodzice coraz częściej czują się zmęczeni i obciążeni wychowywaniem dzieci. Według Moniki Skubel, bez wpływu nie pozostaje pandemia, a co za tym idzie - zdalne nauczanie. Ponadto dorośli są często przebodźcowani i przytłoczeni powinnościami, obowiązkami i oczekiwaniami z nimi związanymi. Tomasz Wojtasik zauważa, że rodzice często poszukują szybkich i skutecznych rozwiązań, potrzebują jednoznacznych recept, które niestety, nie istnieją. 

Posłuchaj
58:38 2022_06_24 21_00_11_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Wypalenie rodzicielskie. Czy może dotknąć także mnie? Cz. 1

 

Gość Strefy Rodzica mówił o dwóch fundamentalnych pytaniach, które często zadaje rodzicom. Pierwsze z nich brzmi: czy kochasz swoje dziecko? Na to pytanie rodzice bez zastanowienia odpowiadają twierdząco, natomiast przy pytaniu: czy lubisz swoje dziecko? rodzice zatrzymują się i zaczynają się zastanawiać, ale to jest w porządku. Tutaj Tomasz Wojtasik zwrócił uwagę na kulturowy nakaz miłości, lubienia i akceptowania swojego dziecka za wszelką cenę, co może być bardzo trudne. 

Posłuchaj
59:53 2022_06_24 22_00_05_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Wypalenie rodzicielskie. Czy może dotknąć także mnie? Cz. 2

Rodzicielstwo to swego rodzaju praca, która nie ma końca. Wypalenie zawodowe dotyczy przede wszystkim prac, których istotą jest kontakt z drugim człowiekiem. Wypalenie rodzicielskie może być więc spowodowane ciągłą, nieustanną relacją, a okres wakacyjny może je dodatkowo nasilić. Więcej na ten temat w "Strefie Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Mikołaj Foks
Gość: Monika Skubel - psycholog szkolny, Tomasz Wojtasik - psycholog
Data emisji: 24.06.2022
Godzina emisji: 21:00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

"Jesteś okej taki, jaki jesteś". Rozmowa z psychologiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 09:36
Dlaczego tak często opieramy się na starej hierarchii władzy i traktujemy dzieci jak "poddanych", którzy są zdani na naszą łaskę i niełaskę? Jaką rolę chcemy jako rodzice odgrywać wobec swoich dzieci? Czy powinniśmy w ogóle przyjmować jakąś rolę, czy też możemy zachowywać się wobec nich autentycznie jako człowiek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieca aktywność sportowa. Jak pogodzić sport i rodzinę?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 10:41
Chciałabym, ale... Zarówno przeciwności, jak i wątpliwości przy podjęciu decyzji o rozpoczęciu aktywności fizycznej mogą się pojawić. Wbrew pozorom taka decyzja wymaga odwagi. O tym, jak wprowadzić ruch do swojego życia opowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Ewa Szmitka, która nie tylko gra w piłkę, ale też zrzesza wiele kobiet grających amatorsko w gry zespołowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak budować relacje za pomocą gier?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 14:45
Pojęcia "miłość", "piękno", "dobro" mogą dla każdego oznaczać coś innego. Różnice w rozumieniu tych samych słów pokazują, jak bardzo wszyscy się różnimy. Taki stan rzeczy nie ułatwia wzajemnej komunikacji, która jest podstawa tworzenia relacji. Z pomocą przychodzą gry z serii Mi JA MY się, które dają grającym narzędzia, dzięki którym mogą się oni komunikować tym samym językiem i łapać nić porozumienia. O tym, jak w nie grać, by wygrywać relacje, mówiły w audycji "Strefa Rodzica" twórczynie tych gier, Elżbieta Goślicka oraz Danuta Wilczarska-Szefarczyk.
rozwiń zwiń