X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kobieca aktywność sportowa. Jak pogodzić sport i rodzinę?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 10:41
Chciałabym, ale... Zarówno przeciwności, jak i wątpliwości przy podjęciu decyzji o rozpoczęciu aktywności fizycznej mogą się pojawić. Wbrew pozorom taka decyzja wymaga odwagi. O tym, jak wprowadzić ruch do swojego życia opowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Ewa Szmitka, która nie tylko gra w piłkę, ale też zrzesza wiele kobiet grających amatorsko w gry zespołowe.
Nie trzeba od razu uprawiać sportu co drugi dzień. Zacznij raz w tygodniu.. - więcej w Strefie rodzica
Nie trzeba od razu uprawiać sportu co drugi dzień. "Zacznij raz w tygodniu.." - więcej w "Strefie rodzica"Foto: shutterstock/Ivan Kruk

Jak zauważa gościni Strefy Rodzica, najtrudniej jest się zdecydować i.. pójść. Dodatkowo wyjaśnia, że nie trzeba od razu uprawiać sportu co drugi dzień. "Zacznij raz w tygodniu i niech to będzie jeden stały dzień, że twoja rodzina wie, że ciebie nie ma, że twój partner, że twoi bliscy, że twoja rodzina wie, że na ten czas przejmuje od ciebie część obowiązków domowych. To można poukładać, naprawdę. - tłumaczy współtwórczyni klubu sportowego Kontra. 

Posłuchaj
58:44 2022_05_11 22_01_48_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Kobieca aktywność sportowa. Jak pogodzić sport i rodzinę?

 

"Po prostu wyjdź. Nie odbieraj telefonów. Niech to będzie twój święty czas, kóry jest czasem tylko dla ciebie  na to, co lubisz robić, ale też na to, co daje ci zdrowie". - dodaje. Ważny jest tu nie tylko aspekt fizyczny, ale także psychiczny. "Oprócz tego, że wzmocnisz swoje ciało, to też pozwolisz swojemu mózgowi odpocząć, dasz mu przestrzeń na to, żeby się tam w nim poukładało, wyżyjesz się fizycznie, więc zejdzie z ciebie cała masa złych emocji" - mówi Ewa Szmitka.

Aktywność fizyczna to inwestycja w swój fizyczny i psychiczny dobrostan, a możliwości i rodzajów sportu jest bardzo wiele. Jedną z całkowicie nowych na sportowym rynku dyscyplin jest walking football, który opiera się na podobnych zasadach, co piłka nożna, z taką jednak różnicą, że z piłką się nie biega, a chodzi.

Kategoria wiekowa dla kobiet wynosi 40+, a dla męczyzn 50+. Zespoły składają się z mniejszej liczby osób. Niewielkie są także boiska.

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Ewa Szmitka - współtwórczyni klubu sportowego Kontra
Data emisji: 11.05.2022
Godzina emisji: 21:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Jak kobiety mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 17:18
Niewątpliwie równowaga mentalna jest równie ważna jak zdrowie fizyczne. Jak się jednak okazuje, grupą społeczną szczególnie narażoną na zaburzenia psychiczne są kobiety. Co więcej, ponad 40% z nich stara się nie okazywać słabości przed młodymi osobami, podczas gdy około 1/3 matek nie pozwala sobie na płacz przy dziecku. Aby zwrócić uwagę na zdrowie kobiet powstała Kampania #wKobiecejGłowie, o której w audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, opowiedziała Weronika Trawczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do przeszłości. Jak poskładać się po trudnym dzieciństwie?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 13:49
To, jak wygląda nasze obecne życie, jest ściśle związane z tym, jak przebiegało nasze dzieciństwo. To właśnie doświadczenia, które nabyliśmy we wczesnej fazie rozwoju mogą być źródłem problemów, z którymi zmagamy się teraz. Zarówno pierwsze lata życia, jak i kształtowanie się w wieku nastoletnim, ma wpływ na późniejsze relacje. Częstą przypadłością w tworzeniu relacji międzyludzkich jest lęk przed bliskością lub lęk przed odrzuceniem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteś okej taki, jaki jesteś". Rozmowa z psychologiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 09:36
Dlaczego tak często opieramy się na starej hierarchii władzy i traktujemy dzieci jak "poddanych", którzy są zdani na naszą łaskę i niełaskę? Jaką rolę chcemy jako rodzice odgrywać wobec swoich dzieci? Czy powinniśmy w ogóle przyjmować jakąś rolę, czy też możemy zachowywać się wobec nich autentycznie jako człowiek?
rozwiń zwiń