Polskie Radio Dzieciom

Trwa nabór do projektu "Zakorzenione – liderki dla środowiska" dla kobiet działających na obszarach wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 12:47
Na wsiach wiele jest aktywnych, twórczych i wyjątkowych pod wieloma względami kobiet, o których wciąż niewiele się mówi. Fundacja Roll-na powstała z potrzeby mówienia o aktywności kobiet mieszkających na wsi, które bezinteresownie działają na rzecz innych osób, aktywizują społeczności i organizują całe życie społeczne wsi. Celem fundacji jest walka ze stereotypami, wspieranie kobiecych organizacji oraz edukacja. 
W audycji PRD o projekcie skierowanym do kobiet działających na obszarach wiejskich
W audycji PRD o projekcie skierowanym do kobiet działających na obszarach wiejskich Foto: Shutterstock/Milos Momcilovic

- Bardzo zależy nam na tym, żeby kobiety na wsi wspierać w ich działaniach i organizowaniu różnych przedsięwzięć, dlatego w zeszłym roku wystartowaliśmy z webinariami, ponieważ nasz zasięg jest ogólnopolski, więc ta forma daje nam największe możliwości docierania do różnych regionów i do kobiet w całym kraju. Zorganizowaliśmy dwa takie wydarzenia, z których jedno dotyczyło pracy, a drugie działań na rzecz środowiska, bo to też są tematy, które są nam niezwykle bliskie – tłumaczyła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Monika Roszak, prezes Fundacji Roll-na. 

Posłuchaj
59:55 2023_06_14 20_59_13_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Trwa nabór do projektu "Zakorzenione – liderki dla środowiska" dla kobiet działających na obszarach wiejskich_Strefa Rodzica 14 czerwca godz. 21:00

Zakorzenione to program edukacyjny oferujący wsparcie finansowe na działanie na rzecz środowiska. – Szukamy przede wszystkim osób, które chcą podjąć takie działanie na rzecz środowiska naturalnego na obszarach wiejskich - tłumaczyła Monika Roszak. Projekt adresowany jest do liderek - sołtysek, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, a także przedstawicieli organizacji lokalnych, którzy realizują lub chcą realizować działania pro środowiskowe z mieszkańcami na obszarach wiejskich. 

– Te osoby mają mieć pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu, który dotyczy środowiska, ich lokalnej społeczności - mówiła prezes Fundacji Roll-na. Zaplanowane działanie ma być zrealizowane z mieszkańcami i dla mieszkańców. Organizacja oferuje m. in. wsparcie merytoryczne, konsultacje, nawiązanie kontaktu z liderkami i liderami działającymi w innych regionach. Nagrodzonych zostanie co najmniej 40 projektów. Nabór trwa do 2 lipca 2023 roku. 

Więcej o Fundacji Roll-na, a także o projekcie Zakorzenione w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania!   

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Monika Roszak - prezeska Fundacji Roll-na, Elżbieta Łągiewka - nauczycielka, mieszkająca na wsi społeczna aktywistka
Data emisji: 14.06.2023
Godzina emisji: 21:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

KLIKNIJ I SŁUCHAJ CO GRAMY TERAZ

Zobacz także
Czytaj także

Jak kobiety mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 17:18
Niewątpliwie równowaga mentalna jest równie ważna jak zdrowie fizyczne. Jak się jednak okazuje, grupą społeczną szczególnie narażoną na zaburzenia psychiczne są kobiety. Co więcej, ponad 40% z nich stara się nie okazywać słabości przed młodymi osobami, podczas gdy około 1/3 matek nie pozwala sobie na płacz przy dziecku. Aby zwrócić uwagę na zdrowie kobiet powstała Kampania #wKobiecejGłowie, o której w audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, opowiedziała Weronika Trawczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uniwersytet Sukcesu otwiera drzwi do IT młodym kobietom w trudnej sytuacji życiowej

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 11:34
1 marca ruszyła V edycja bezpłatnego programu edukacyjnego, dzięki któremu kobiety w trudnej sytuacji życiowej mogą zdobyć nowy zawód w IT. Więcej w "Strefie rodzica" W Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Praca kobiet w domu. Ile jest warta praca na dwa etaty?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 10:29
Nie można mówić, że Polska się rozwija, nie wspominając o nieodpłatnej pracy w domu. Opieka nad członkami rodziny i domem spada najczęściej na kobiety, wypycha je z rynku pracy i przerzuca na nie koszty wielu męskich karier. Ile warta jest praca mamy w domu i czy można ją wycenić?
rozwiń zwiń