Polskie Radio Dzieciom

Podróże z dzieckiem. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 18:11
Czy można wyruszyć w podróż z dzieckiem tak, aby korzystać w pełni z jej uroków, jednocześnie nie narażając siebie i dziecka na trudności i niewygody? Jak się spakować, na co zwrócić szczególną uwagę i... dokąd jechać?
Ida Nowakowska - autorka podcastów dla Polskiego Radia Dzieciom
Ida Nowakowska - autorka podcastów dla Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Gościem Idy Nowakowskiej jest tym razem znany z anteny Polskiego Radia Dzieciom (i nie tylko) Sergiusz Pinkwart, podróżujący wraz z żoną Magdą oraz dziećmi po świecie, o czym opowiadają w audycji "Dziecko w drodze", a także opisują to na blogu o tym samym tytule.

Rozmowa o tym jak, gdzie i kiedy podróżować z dziećmi, aby było to przyjemne dla wszystkich członków rodziny.

--->>>POSŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ <<<---

Przygotowując podcasty, jako młoda mama, Ida Nowakowska zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Chce zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci, by pomóc mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.

Ida Nowakowska - autorka podcastów Strefa rodzica.JPG
Zdrowy sen dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

W każdą środę pojawia się nowy odcinek. Kolejny odcinek, który miał swoją premierę 26 maja, był wydaniem specjalnym, w którym Ida Nowakowska rozmawiała ze swoją mamą o tym, jak to jest, kiedy mama młodej kobiety dowiaduje się o tym, że zostanie babcią, a także o tym, czy Ida była w dzieciństwie grzeczną dziewczynką i co lubiła najbardziej robić. To bardzo osobista rozmowa pomiędzy mamą a córką, która mamą zaraz zostanie. Zapraszamy!

Podcasty "Strefa rodzica. Przyszła mama" przygotowane przez Idę Nowakowską skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo lub są młodymi mamami, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek będzie miał charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym postem można zadawać pytania autorce. Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl.

Ida Nowakowska w studiu PRD lipiec 2021_1200.JPG
Jak wspierać integrację sensoryczną? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów.

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl

bajki podcast_v.2 1200.jpg
Bajki opowiadane przez dzieci i inne podcasty dla najmłodszych

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.


dzieci rodzice shutterstock 1200.jpg
Poznaj najnowsze podcasty dla rodziców

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy? Podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:37
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl, jest już dostępny 4 autorski podcast na temat roli douli w okresie ciąży i porodu. Dla Polskiego Radia Dzieciom przygotowała go Ida Nowakowska, tancerka i znana osobowość telewizyjna, a także przyszła mama. Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podcast Idy Nowakowskiej. Dieta młodej mamy [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 07:00
Autorski podcast poświęcony wczesnemu macierzyństwu jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka i znana osobowość telewizyjna, a także od kilku dni szczęśliwa mama. Gratulujemy redakcyjnej koleżance synka i zapraszamy do wysłuchania jej najnowszego podcastu, w którym rozmawia o diecie mamy karmiącej, o jej wpływie na brzuszek maleństwa oraz o kłopotach z laktacją w początkowym etapie karmienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrzest dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 06:01
Chrzest dziecka to bardzo ważne wydarzenie: to wkroczenie na drogę przekazywania dziecku wiary. Trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Zresztą, nie tylko siebie - także rodziców chrzestnych oraz bliskich. 
rozwiń zwiń