Polskie Radio Dzieciom

Rodzinna wyprawa na Wyspy Tonga. Marzenia się… spełnia!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 11:35
Beata Piskadło i Marcin Szot to rodzice, którym zamarzyło się mieszkanie w lokalnej, organicznej społeczności ludzi żyjących w naturze, w zgodzie z jej rytmami i siłami. Swoje marzenia goście Strefy Rodzica zamienili w cel do realizacji. Jako docelowy punkt swojej podróży wybrali Wyspy Tonga. Planują  na bieżąco stamtąd pisać i nagrywać relacje o swoich doświadczeniach i odkryciach, dzieląc się nimi ze światem w mediach społecznościowych. Jeszcze w lutym Beata i Marcin wylecą na miesiąc do Indii, gdzie przeczekają porę deszczową, żeby pod koniec marca polecieć na Wyspy Tonga. Choć nie wiedzą dokładnie, ile potrwa pobyt, powrót szacują na lipiec - sierpień.  
O realizowanym marzeniu aby żyć na wyspie Tonga w audycji Polskiego Radia Dzieciom
O realizowanym marzeniu aby żyć na wyspie Tonga w audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: shutterstock/ IKT COLLECTIONS

Goście Polskiego Radia Dzieciom marzą o wyprawie na najdalsze granice znanego, która będzie wstępem do wspólnego życia ich niedawno założonej rodziny. Chcą pobyć w miejscu, które nie jest skażone europejską i zachodnią kulturą. Zamieszkają w wiosce-plemieniu, gdzie ludzie żyją tak, jak żyło się dawniej.

Królestwo Tonga leży na południowym Pacyfiku, w Polinezji. Wyspy Tonga znajdują się między Nową Zelandią a Hawajami i są kierunkiem nie tylko zdecydowanie mniej turystycznym, ale też mało znanym w ogóle. W Strefie Rodzica Beata Piskadło i Marcin Szot opowiedzieli o pomyśle na wyprawę i o przygotowaniach do niej.  

Posłuchaj
59:02 2023_02_01 21_00_26_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Rodzinna wyprawa na Wyspy Tonga_Strefa Rodzica 1 lutego godz. 21:00

– Marzenie o Wyspach Tonga i zamieszkaniu w wiosce poprzedziliśmy w tym roku mniejszymi podróżami po Europie, sprawdzając nowe miejsca, które powstają oraz te, które już istnieją – mówiła o wspólnotach intencjonalnych Beata Piskadło. Tego lata Beata i Marcin odwiedzili jedną z najstarszych wspólnot intencjonalnych, która znajduje się pod Berlinem. Mieszka tam ponad 120 osób i choć każdy z mieszkańców ma swoje życie i pracę, jest również mocno zaangażowany w życie całej społeczności.   

Więcej o Wyspach Tonga, o tym, jak wygląda życie we wspólnocie intencjonalnych, a także o ograniczeniach, które nie pozwalają nam uwierzyć, że nawet najpiękniejsze marzenia mogą stać się rzeczywistością w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania!

Audycja: Strefa Rodzica

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Beata Piskadło – organizatorka stacjonarnych i wyjazdowych warsztatów dla kobiet, mama Mikołaja, Marcin Szot - trener komunikacji i rozwoju osobistego, coach, autor artykułów, reportaży i bloga o rozwoju osobistym, tata Mikołaja

Data emisji: 01.02.2023

Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 22.00.

Czytaj dalej:
Słowa mają znaczenie. Jak rozmawiać z dzieckiem nie krzywdząc?
Nasza teraźniejszość a historie rodowe. Psychoterapeutka o ustawieniach systemowych

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Beztroski urlop rodzinny. Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 14:59
Wizja relaksu oraz odpoczynku od pracy i codziennych zmagań sprawia, że z niecierpliwością czekamy na wakacje. Niemniej jednak oczekiwania wobec tego okresu mogą być różne dla dzieci i dorosłych, co wynika z ich odmiennych potrzeb. Nie przekreśla to jednak szansy na beztroski urlop. Co więcej, czas ten jest szansą dla członków rodziny na lepsze poznanie siebie i innych, o czym w audycji "Strefa Rodzica" mówiła Katarzyna Kalinowska, psycholog dziecięcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak losy przodków wpływają na nasze rodzicielstwo? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 17:38
Czasami w wirze obowiązków i zgiełku dnia codziennego udaje nam się znaleźć chwilę na spojrzenie wstecz i refleksję. Okazuje się, że z naszymi przodkami łączą nas nie tylko geny, ale także doświadczenia międzypokoleniowe. Oznacza to, że działania i myśli krewnych z przeszłości mogą kształtować nasze zachowania np. poprzez dziedziczenie pamięci o lęku. Temat rodzinnych zbiegów okoliczności poruszyła w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Agata Majewska - terapeutka dzieci i młodzieży oraz autorka bloga "Mama Sowa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wspierać wewnętrzną siłę w młodzieży i budować pewność co do samych siebie?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 11:55
Na niską świadomość siebie, a także trudności w odnalezieniu się w społeczeństwie, z jakimi boryka się wiele młodych osób, wpływają różne czynniki. Z jednej strony mogą to być braki w edukacji, z drugiej fakt, że rodzice, którzy dzisiaj wychowują dzieci, wzrastali w pokoleniach, w których brakowało wiedzy na temat wspierania młodego człowieka. Rozwiązaniem jest rozwój kompetencji miękkich i relacji międzyludzkich po to, aby dziecko wyrosło na człowieka świadomego siebie, który będzie doceniał, a nie oceniał. 
rozwiń zwiń