X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Oddajemy antenę artystom. Dołącz do inicjatywy #folkwdomu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 13:23
W myśl akcji Polskiego Radia o wspieraniu polskich muzyków, w czwartek 16 kwietnia w audycjach Radiowego Centrum Kultury Ludowej i na antenie Polskiego Radia Dzieciom rozpoczynamy nową inicjatywę #folkwdomu i oddajemy zamkniętym w domach artystom swoją antenę.
folkwdomu
#folkwdomuFoto: Polskie Radio

Wielu muzyków dotknęły konsekwencje epidemii COVID-19. Dziś, gdy nie ma możliwości organizowania koncertów, festiwali, sesji nagraniowych, mają problem z kontynuowaniem pracy i utrzymaniem siebie i swoich rodzin. Mimo to większość z nich dzieli się efektami domowego grania w mediach społecznościowych, co napawa nadzieją i radością, że - mimo skomplikowanych okoliczności - nie przestają tworzyć. 

Zapraszamy wszystkich związanych z muzyką ludową, tradycyjną i folkową, do dzielenia się tym, co - w trakcie przymusowej izolacji nagrywają w domu, sami czy z członkami rodziny. To także zaproszenie do muzycznej rozmowy ze słuchaczami radia, którzy oprócz utworów nawiązujących do muzyki tradycyjnej mogą posłuchać przede wszystkim samych artystów, którzy opowiedzą o swoich inspiracjach, sposobach pracy, przeżyciach, emocjach i problemach towarzyszących izolacji. Akcja ma na celu uświadomienie, z jakimi już teraz mierzą się problemami i jakie wyzwania czekają ich w przyszłości.

Pamiętamy o najmłodszych, których kwarantanna również bardzo dotyka. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom będziemy w ważny dla dzieci i rodziców sposób rozmawiać o czasie przymusowo spędzanym w domu. Wszystkich artystów, którzy nagrywają z dziećmi bądź czują, że ich muzyka jest przyjazna najmłodszym odbiorcom, zachęcamy do nadsyłania dodatkowego utworu.

***

Akcja ma formę dobrowolnej zabawy i zachęty do dzielenia się swoją twórczością i utrzymania kontaktu ze słuchaczami. To okazja, aby zachęcić odbiorców nieznających muzyki tradycyjnej i folkowej do zainteresowania się tymi nurtami muzycznymi. Ponadto, co wydaje się być najważniejsze - akcja ma na celu uświadomienie z jakimi problemami i wyzwaniami mierzą się zamknięci w domu artyści nie mający możliwości grania koncertów, już inaczej patrzący na własną przyszłość. Wysyłane utwory powinny być nagrane w możliwie najlepszej jakości - tak, aby nadawały się do radiowej emisji. 

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem rckl@polskieradio.pl.

Zapoznaj się z REGULAMINEM AKCJI #folkwdomu 

***

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową, cyfrową oraz internetową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo stacja nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Poprzez audycje pełne dźwięków, program ten wpływa na rozwój wyobraźni, buduje w dziecku kreatywność i wzbogaca wiedzę o świecie.
To bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo

Zobacz więcej na temat: dzieci strona internetowa
Zobacz także

Czytaj także

Poznaj nową stronę Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:00
Bajki, animacje, słuchowiska i audycje publicystyczne znalazły swoje nowe miejsce na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Od blisko 5 lat, ta całodobowa, cyfrowa stacja Polskiego Radia, nadaje audycje dla dzieci i dla dorosłych. Na nowej stronie odszukanie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 6. Muzyka klasyczna

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:55
Nie trzeba iść do Filharmonii Narodowej aby posłuchać klasycznej muzyki. Wystarczy włączyć dzisiejszą audycję, gdzie Joachim zagra na kilku instrumentach muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 18:31
Internet to największa biblioteka na świecie. Na którąkolwiek półkę byśmy nie sięgnęli, zawsze trafimy na coś wartościowego. Tak lubimy o nim myśleć. Tymczasem to także przestrzeń niebezpieczna, w której czyha wiele zagrożeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń