Polskie Radio Dzieciom

"Gwiazdkopisanie". Ogłaszamy wyniki konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 13:00
Zakończył się świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia zorganizowany przez Polskie Radio Dzieciom. Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom wpłynęło mnóstwo pięknie napisanych i zilustrowanych prac, opowiadań, komiksów, wierszy i kartek z pamiętnika. Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Poznaj wyniki konkursu Gwiazdkopisanie
Poznaj wyniki konkursu "Gwiazdkopisanie"Foto: Polskie Radio

Dziś w audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom ogłosiliśmy wyniki konkursu "Gwiazdkopisanie". Przed mikrofonami zasiedli jurorzy konkursu: Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik oraz Martyna Chuderska - jurorka i jednocześnie gospodyni audycji. Poznaliśmy nazwiska 3 laureatów i 20 wyróżnionych. Zwycięskie prace, w interpretacji znakomitych aktorów: Olgi Bończyk, Anny Cieślak, Leszka Filipowicza i Wojciecha Słupińskiego będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Bajkowy kącik" od pn. do piątku w audycji "Bajkowy kącik", a także przeczytać w specjalnie przygotowanej książce elektronicznej. Książkę zaprezentujemy Państwu 22 grudnia.

OTO NAGRDZENI W KONKURSIE "GWIAZDKOPISANIE 2020"

LAUREACI

Zuzanna Paściak "Najpiękniejszy dzień w roku"
Wachowski Jan "Rodzinne świętowanie"
Feliks Pietkiewicz "Wigilia, że och!

WYRÓŻNIENI

Jan Śpikowski "Wigilia szpiegów”
Zuzanna i Aleksandra Wojciechowskie "Ciasteczkowy Potwór"
Maria Chludzińska "Kaczka dziwaczka - historia prawdziwa"
Andrzej Walicki "Tajemniczy brzęk"
Olga, Marcin, Kornel, Kalina Krzywiccy "Bo w tym roku będzie tradycyjnie" 
Lena Ciupińska "Opowiadanie świąteczne Lenki Ciupińskiej" 
Anna Gut "Wigilijna zagadka"
Dominik Osipowicz "Kartka ze starego pamiętnika"
Mikołaj, Monika, Kamil Adamczykowie "Świąteczna zagadka, czyli Andrzej, co tu robi ten karp?"
Klaudia Wróbel, Ewa Jurek-Wróbel "Świąteczna samba" 
Edyta Rozenfeld "Świąteczne okruszki"
Klaudia, Andrzej, Klarcia, Michałek i Wituś Mazurowie "Pierwszy barszczyk" 
Antonina Czech "Tajemnicze drzewko"
Laura Skrodzka "Piesołych świąt" 
Kinga, Kamila, Sylwia Rojek "Moja Gwiazdka"
Zuzanna Kopczyńska "Święta bez Babci" 
Agata i Zosia Pawłowskie "Kronika świąteczna PRL-u" 
Małgorzata, Karol Heise "Wehikuł czasu" 
Agnieszka Kędziora "Wilijo po ślonsku" 
Joanna i Lauri Shigenobu "Kartka z pamiętnika …"  

Prace konkursowe ocenili w audycji popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży - Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke  oraz Tomasz Samojlik - ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów, a także Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
59:37 6.12. kult 4.mp3 O swoich najpiękniejszych świątecznych opowieściach w audycji „Kulturoteka” opowiedzieli jurorzy konkursu "Gwiazdkopisanie”/Polskie Radio Dzieciom_6.12.

Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej gwiazdkopisanie.polskieradio.pl w formie książki elektronicznej. Zostaną także zaprezentowane w wybranych audycjach Polskiego Radia Dzieciom.

Elektroniczną wersję pracy należało przesyłać do 6 grudnia za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie gwiazdkopisanie.polskieradio.pl.
Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: 3 zestawy multimedialne, 23 radioodbiorniki DAB+ i kilkadziesiąt rodzinnych gier planszowych<<< Ponadto prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej gwiazdkopisanie.polskieradio.pl w formie książki elektronicznej. Od 21 grudnia zwycięskie prace będzie można usłyszeć w audycji "Bajkowy Kącik" Polskiego Radia Dzieciom.

Zobacz video w którym Martyna Chuderska podpowiada, na co warto było zwrócić uwagę przy tworzeniu pracy konkursowej.


"Gwiazdkopisanie" nie tylko wywołuje lawinę fantastycznych, rodzinnych wspomnień, ale jest też przyczynkiem do tego, by te historie tworzyły się na nowo – mówiła Martyna Chuderska, jurorka konkursu. 

- Jeżeli macie pomysł, jeżeli macie ulubioną historię, która jest śmieszna albo wzruszająca albo poruszająca albo niezwykła to już prawie wygraliście. Wystarczy ją tylko ubrać w słowa albo ilustracje i przesłać do nas – zachęcał Tomasz Samojlik.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogli napisać pracę konkursową w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej - opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

Wspólne kolędowanie, zapach cynamonu, pomarańczy, wizyta niezapowiedzianego gościa, a może po prostu radość z bycia razem…? Nasza pamięć skrywa wiele wspomnień. Ten konkurs jest właśnie po to, aby do nich powrócić. Najciekawsze opowieści nagrodzone zostaną wspaniałymi prezentami. 

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, "Dzieci z Bullerbyn"

Więcej informacji i regulamin konkursu: polskieradiodzieciom.pl oraz w serwisie specjalnym konkursu: gwiazdkopisanie.polskieradio.pl

Konkurs Polskiego Radia Dzieciom został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!


jo


Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+ W POLSKIM RADIU
Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe audycje w jesiennej ramówce Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:40
"Jak zostać reporterem", "Jak będę duży/jak będę duża", "zGRAjmy się", powrót cyklu "Opowieści z lasu Joszka Brody", premierowe słuchowiska oraz audycja dla nauczycieli i rodziców z udziałem ek-spertów z MEN - to tylko niektóre nowości jesiennej ramówki Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń