X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Tak świętowaliśmy Dzień Ojca!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 00:02
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wspólnego świętowania Dnia Ojca! Najmłodsi słuchacze mogli dzwonić na skrzynkę głosową i składać tatusiom życzenia, które 23 czerwca zostały wyemitowane na antenie stacji. Dziennikarze przygotowali także wyjątkową akcję "Laurka dla Taty" oraz audycje nawiązujące do obchodzonego święta.
Świętuj wyjątkowy Dzień Ojca w Polskim Radiu Dzieciom
Świętuj wyjątkowy Dzień Ojca w Polskim Radiu DzieciomFoto: PR

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

W Dniu Ojca na facebookowym profilu Polskiego Radia Dzieciom ogłoszona została całodzienna akcja "Laurka dla Taty". Dziennikarze zachęcali słuchaczy do dzielenia się zdjęciami swoich prac pod specjalnie opublikowanym postem w mediach społecznościowych stacji. Dziękujemy za wszystkie piękne prace!

Co już za nami?

W audycji "Strefa rodzica" 21 czerwca (godz. 21.00-23.00) usłyszeć można było rozmowę o roli taty w życiu codziennym rodziny. 

W tym wyjątkowym dniu Martyna Chuderska, prowadząca audycję "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 07.00-10.00), przybliżyła perypetie literackich i filmowych ojców, bohaterów ulubionych książek i animacji dla najmłodszych. W audycji pojawiły się bajkowe postacie rodziców znane m.in. z "Mary Poppins", "Pippi Pończoszanki" czy "Kacperiady", pojawi się też Tata Muminka oraz Muffasa z "Króla Lwa". 

W Dniu Ojca swoje prywatne historie związane z tym świętem opowiedziała w "Szkole na morzu" (od godz. 10.45) Kalinka Kapitanka – reporterka Polskiego Radia Dzieciom na morzach i oceanach.

W "Popołudniku Polskiego Radia Dzieciom" (godz. 15.00-17.00) rozmowa o pasjach, którymi ojcowie zarażają swoje dzieci. Aktywni tatusiowe opowiedzieli, czy jest to majsterkowanie, żeglarstwo, wspinaczka, piłka nożna, a może coś zupełnie innego?

Tego dnia w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" (godz.18:00-19:00) usłyszeć można było o ojcach w świecie zwierząt, takich jak: lew, pingwin, makak czy konik morski.  

W audycji  "Strefia Rodzica" (godz. 21.00-23.00) rozmowa o "Plenerowym IX Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin", którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Gościem audycji będzie Judyta Kruk - rzecznik prasowy Związku Dużych Rodzin 3 plus.


rodzina dziecko niemowlę free shutt 1200 .jpg
Poznaj podcasty "Strefa rodzica"

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Wyczesany tata" czyli jak być zaangażowanym ojcem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 23:59
"Wyczesany tata" to projekt, który promuje zaangażowane ojcostwo. Ma inspirować i mobilizować ojców do spędzania kreatywnie czasu ze swoimi dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy koncert młodych artystów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 23:24
Z okazji święta swoich słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy koncert, podczas którego można było usłyszeć artystów doskonale znanych z anteny stacji. Wystąpili: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska, Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Polskiego Radia Dzieciom 1 czerwca. Można było także oglądać streaming wideo na stronie internetowej, Facebooku, a także na kanale YT Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz relację z przesłuchań do II Konkursu Dziecięcych Talentów PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 13:22
Zakończyły się dwudniowe przesłuchania do II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W piątek (18.06.) i w sobotę (19.06.) Jurorzy zgromadzeni w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana przysłuchiwali się dzieciom zakwalifikowanym do 2 etapu tego konkursu. Spośród 700 nadesłanych zgłoszeń, jury z Roksaną Węgiel, Jerzym Petersburskim Juniorem, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym w składzie, wybrało 79 dzieci – to właśnie one zostały zaproszone na przesłuchania na żywo. Już teraz można oglądać starania naszych uczestników. Zapraszamy!
rozwiń zwiń