X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nauka języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Wyjątkowe podcasty Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 09:00
Polskie Radio Dzieciom zaprasza wszystkie dzieci z Ukrainy do nauki języka polskiego. Nowy, piąty podcast: "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​", jest już dostępny na stronie polskieradiodzieciom.pl. W najnowszym odcinku poznamy nazwy różnych gier, które są popularne na placu zabaw. В цьому епізоді ми дізнаємось назви різних ігор, які популярні на дитячому майданчику. 
Cześć -    - nowość w ofercie podcastowej PRD. Premiera 7.04.2022
Cześć - вивчаймо польську разом - nowość w ofercie podcastowej PRD. Premiera 7.04.2022Foto: PR

Polskie Radio Dzieciom, chcąc pomóc dzieciom z Ukrainy nauczyć się mówić po polsku, przygotowało specjalną ofertę podcastową, której celem jest pomoc w budowaniu wzajemnego porozumienia i dobrego kontaktu. - Przygotowane lekcje polskiego pomagają w budowaniu wspólnego języka, zrozumienia, dając dzieciom podstawę do poczucia bezpieczeństwa, odnalezienia się w nowej sytuacji, zawiązania przyjaźni i poczucia na nowo dziecięcej radości - mówi Agnieszka Malinowska, psycholożka współpracująca z anteną. 

KLIKNIJ I POSŁUCHAJ 7 ODCINKA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO Znajdziesz tam również pozostałe 6 odcinków

W każdym odcinku prezentowane są polskie słówka pomocne w codziennym życiu. 


W odcinku 1 podcastu nauczymy się jak się przywitać i przedstawić. To pierwsza rzecz, którą przyda się w rozmowie z nowym przyjacielem. В першій серії подкасту я навчу вас правильно вітатись. Це перше річ яка знадобиться в розмові з новим другом.

W odcinku 2 podcastu nauczymy się jak powiedzieć, że nie to, co ktoś mówi jest niezrozumiałe oraz, że potrzebujemy pomocy. Na koniec odcinka dowiemy się jak po polsku podziękować. Te zwroty przydadzą się w rozmowie z nowym przyjacielem. У цьому епізоді ми дізнаємося, як просити про допомогу та дякувати.

W odcinku 3  porozmawiamy o odpoczywaniu. Dowiemy się jak poprawnie mówić "sobota", "niedziela" i "weekend". В найближчому епізоді поговоримо про відпочинок. Ми з Вами взнаємо як правильно говорити такі слова як «субота», «неділя» і «вихідні».

W odcinku 4 dowiemy się, jak mówić pozostałe dni tygodnia : poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek."У цьому епізоді ми дізнаємось, як говорити такі дні тижня, як: понеділок, вівторок, середа, четвер і п'ятниця."

W odcinku 5 rozmawiamy o tym, co można jeść na śniadanie. Jeśli lubicie płatki, jajecznice lub kanapki, to nie możecie przegapić tego odcinka. Ми поговоримо про те, що можна їсти на сніданок. Якщо любите їсти пластівці, яєчню або бутерброди, то не можете пропустити цієї серії. 

W odcinku 6 dowiemy się, jak po polsku mówić chrupki, cukierek, lody i baton. В цьому епізоді ми дізнаємось як по польськи говорити цукерка, моровизо, кукурудзяні палички i батончик.

W odcinku 7 poznamy nazwy różnych gier, które są popularne na placu zabaw. В цьому епізоді ми дізнаємось назви різних ігор, які популярні на дитячому майданчику. 

Lekcje przygotowuje i nagrywa pochodząca z Ukrainy, a mieszkająca od lat w Polsce Anastazja Borkoniuk, która uczy swoich rodaków mówić po polsku bez wschodniego akcentu. Prezentowane w podcastach treści pozwolą dzieciom łatwiej się porozumiewać w życiu przedszkolnym oraz szkolnym. Będą mogły nauczyć się, jak prostymi słowami rozmawiać z nowymi koleżankami i kolegami, jak tłumaczyć, co lubią robić, w co się bawić albo co chętnie jedzą na śniadanie. Podcast z udziałem dzieci z Ukrainy. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci", "Opowieści ludów świata", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci", a także podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców, w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską. Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

Ukraina. Jak skutecznie pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 13:21
Ostatnie dni są jak zły sen, który dzieje się na jawie. Trudna, tragiczna wręcz sytuacja pokazała, jak bardzo potrzebna jest pomoc. Wielu Polaków zaangażowało się w akcje mające na celu pomoc uciekającym z pogrążonej wojną Ukrainy – przede wszystkim kobietom i dzieciom. Wielu ludzi dobrej woli dało uchodźcom dach nad  głową. Organizowane są ponadto liczne zbiórki i transporty. Jak powinny wyglądać akcje pomocowe? W jaki sposób zracjonalizować pomoc, by była skuteczna? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siódme urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 15:02
1 kwietnia Polskie Radio Dzieciom skończyło siedem lat! Z tej okazji już od 30 marca dziennikarze stacji zaprosili na wyjątkowe audycje urodzinowe: "TOP Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom", "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom", pełne wspomnień "Dawno, dawno temu" oraz plenerowe wydanie m. in. "Popołudnika w Polskim Radiu Dzieciom". Na słuchaczy czekała moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki dla najmłodszych Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 08:00
Instytut Książki zakupił 7000 egzemplarzy książek dla dzieci i młodzieży od pięciu ukraińskich oficyn. Jest to jeden z elementów działań w ramach projektu "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom", którą IK prowadzi razem z Fundacją Metropolia Dzieci. Dziś do Krakowa dotarł pierwszy transport z ponad dwoma tysiącami książek. Trafią one do wojewódzkich bibliotek publicznych, skąd będą przekazywane także do mniejszych ośrodków, by umożliwić korzystanie z nich – i oderwanie się od koszmaru wojny – młodym Ukraińcom przebywającym na terenie Polski. Patronem projektu jest m.in. Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzęta z Ukrainy w Polsce. Rozmowa z wolontariuszką

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 19:51
Wojna to sytuacja bez wątpienia tragiczna – nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. W jednej chwili wali się cały świat, a mieszkańcy zmuszeni są do ucieczki ze swojego kraju. Niektórzy zostawiają wszystko, inni uciekają z jedną torbą, jeszcze inni – trzymają w rękach swoje zwierzę, które jest członkiem rodziny i przyjacielem. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Zarówno w Polsce, jak i w innych krajach jest wiele osób, organizacji i schronisk, które chcą pomagać zwierzętom z Ukrainy. O tej pomocy opowiedziała na antenie Polskiego Radia Dzieciom Roberta Łącka z Przytuliska w Głownie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozpoznać otyłość u malucha, jak jej zapobiegać? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 10:00
Ruch i dieta jest czymś niezwykle ważnym dla każdego z nas, a szczególnie dla dzieci. Kiedy nasz maluszek staje się otyły? Jak mądrze rozszerzać jego dietę, aby nie dopuścić do otyłości oraz wdrożyć u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe? Opowiada doktor Joanna Neuhoff-Murawska, dietetyk - nasza radiowa Doktor Witaminka. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń