Polskie Radio Dzieciom, chcąc pomóc dzieciom z Ukrainy nauczyć się mówić po polsku, przygotowało specjalną ofertę podcastową, której celem jest pomoc w budowaniu wzajemnego porozumienia i dobrego kontaktu. - Przygotowane lekcje polskiego pomagają w budowaniu wspólnego języka, zrozumienia, dając dzieciom podstawę do poczucia bezpieczeństwa, odnalezienia się w nowej sytuacji, zawiązania przyjaźni i poczucia na nowo dziecięcej radości - mówi Agnieszka Malinowska, psycholożka współpracująca z anteną.
KLIKNIJ I POSŁUCHAJ 7 ODCINKA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO Znajdziesz tam również pozostałe 6 odcinków
W każdym odcinku prezentowane są polskie słówka pomocne w codziennym życiu.
W odcinku 1 podcastu nauczymy się jak się przywitać i przedstawić. To pierwsza rzecz, którą przyda się w rozmowie z nowym przyjacielem. В першій серії подкасту я навчу вас правильно вітатись. Це перше річ яка знадобиться в розмові з новим другом.
W odcinku 2 podcastu nauczymy się jak powiedzieć, że nie to, co ktoś mówi jest niezrozumiałe oraz, że potrzebujemy pomocy. Na koniec odcinka dowiemy się jak po polsku podziękować. Te zwroty przydadzą się w rozmowie z nowym przyjacielem. У цьому епізоді ми дізнаємося, як просити про допомогу та дякувати.
W odcinku 3 porozmawiamy o odpoczywaniu. Dowiemy się jak poprawnie mówić "sobota", "niedziela" i "weekend". В найближчому епізоді поговоримо про відпочинок. Ми з Вами взнаємо як правильно говорити такі слова як «субота», «неділя» і «вихідні».
W odcinku 4 dowiemy się, jak mówić pozostałe dni tygodnia : poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek."У цьому епізоді ми дізнаємось, як говорити такі дні тижня, як: понеділок, вівторок, середа, четвер і п'ятниця."
W odcinku 5 rozmawiamy o tym, co można jeść na śniadanie. Jeśli lubicie płatki, jajecznice lub kanapki, to nie możecie przegapić tego odcinka. Ми поговоримо про те, що можна їсти на сніданок. Якщо любите їсти пластівці, яєчню або бутерброди, то не можете пропустити цієї серії.
W odcinku 6 dowiemy się, jak po polsku mówić chrupki, cukierek, lody i baton. В цьому епізоді ми дізнаємось як по польськи говорити цукерка, моровизо, кукурудзяні палички i батончик.
W odcinku 7 poznamy nazwy różnych gier, które są popularne na placu zabaw. В цьому епізоді ми дізнаємось назви різних ігор, які популярні на дитячому майданчику.
Lekcje przygotowuje i nagrywa pochodząca z Ukrainy, a mieszkająca od lat w Polsce Anastazja Borkoniuk, która uczy swoich rodaków mówić po polsku bez wschodniego akcentu. Prezentowane w podcastach treści pozwolą dzieciom łatwiej się porozumiewać w życiu przedszkolnym oraz szkolnym. Będą mogły nauczyć się, jak prostymi słowami rozmawiać z nowymi koleżankami i kolegami, jak tłumaczyć, co lubią robić, w co się bawić albo co chętnie jedzą na śniadanie. Podcast z udziałem dzieci z Ukrainy.
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci", "Opowieści ludów świata", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci", a także podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców, w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską. Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.
Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!