Polskie Radio Dzieciom

Uniwersytet Młodego Badacza

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 11:40
Młodzi badacze! W sobotę (19.XI.22) zaprosiliśmy na zajęcia z dr Romaną Rupiewicz: "Jak zbudować przyjazne miasto". Podczas spotkania można było dowiedzieć się, kim jest urbanista i co to jest przestrzeń publiczna. Jak zaprojektować miasto życzliwe wszystkim mieszkańcom? Dlaczego zabytkowe części miasta są ważne i co tworzy tożsamość miejsca? Czy wiecie że, miasta mają swoje rytmy, kształty a nawet zapachy! Wszystko zależy od parków, skwerów i waszej wyobraźni. Zaprojektujemy wymarzone przestrzenie i place zabaw. Patronem medialnym projektu Uniwersytet Młodego Badacza jest Polskie Radio Dzieciom. W wybranych audycjach stacji można otrzymać bilety na to wydarzenie.
Uniwersytet Młodego Badacza. Zdjęcie z uczestnikami pierwszych warsztatów z cyklu. 19.11.22.
Uniwersytet Młodego Badacza. Zdjęcie z uczestnikami pierwszych warsztatów z cyklu. 19.11.22.Foto: mat. pras.

Uniwersytet Młodego Badacza – UMB, to nieodpłatny projekt, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 6-11 lat i ich rodzicach. Gromadzi on wykładowców akademickich, których łączy pasja dzielenia się wiedzą z innymi – niezależnie od wieku. Celem jest wsparcie samorozwoju i talentów Młodych Badaczy.

Uniwersytet Młodego Badacza. Zdjęcie z uczestnikami pierwszych warsztatów z cyklu. 19.11.22. Uniwersytet Młodego Badacza. Zdjęcie z uczestnikami pierwszych warsztatów z cyklu. 19.11.22.

Moduł Było sobie (cyber)społeczeństwo? przybliży zagadnienia związane z filozofią, światem mediów i cyberprzestrzeni. Porozmawiamy o wzajemnym szacunku i o pożytkach z tego, że ludzie się różnią.

Zajęcia w ramach modułu Ja, my, oni – polityka pokażą, na czym właściwie polega ta ostatnia i że nie można przed nią uciec. Zorganizujemy własne wybory i nauczymy się kulturalnie debatować. 

Ziemia i kosmos to blok tematyczny, w którym w laboratorium sprawdzimy co jeść, aby być zdrowym, dlaczego tak ważne jest mycie rąk, a w plenerze dowiemy się jak widzą zwierzęta. Każdym zajęciom towarzyszyć będą wykłady, warsztaty oraz gry tematyczne.

Więcej informacji na stronie mlodybadacz.edu.pl

Podczas warsztatów obecni będą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom.
Do zobaczenia!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak wspierać pierwszoklasistów? Podpowiada psycholog

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 13:54
Pójście do pierwszej klasy szkoły podstawowej jest ogromną zmianą nie tylko dla dziecka, ale też i całej rodziny. W odróżnieniu od przedszkola, gdzie jedną z największych trudności stanowiło rozstanie z maluchem i zostawienie go pod opieką innego dorosłego, w tym wypadku główny temat stanowi adaptacja dziecka do nowego środowiska i obowiązków. O tym, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i pomóc swojemu dziecko opowiedziała w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Chrościcka, psycholog i terapeutka dzieci i rodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom dba o bezpieczeństwo drogowe swoich słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:35
Bezpieczeństwo drogowe jest tematem stale obecnym w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Można tu usłyszeć informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy autokarem czy korzystania z telefonu w czasie jazdy rowerem. Dziś, 5 października w audycji "Popołudnik", będzie kolejna okazja by usłyszeć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze czy chodniku. Rolę Polskiego Radia Dzieciom w edukacji o bezpieczeństwie drogowym, podkreśliła Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbierając nagrodę Inspekcji Transportu Publicznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nudzi mi się! Czy istnieją praktyczne podpowiedzi dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2022 21:01
Prawdopodobnie każdy rodzic doświadczył takiej sytuacji: dziecko otoczone zewsząd zabawkami i elektronicznymi gadżetami albo chadzające na niezliczoną ilość zajęć dodatkowych w pewnym momencie staje na środku domu i mówi, że się nudzi. Gdy mija nasze pierwsze zaskoczenie, zaczynamy kombinować, zachęcać, ale czy dobrze robimy? A może warto pozwolić dziecku na ponudzenie się, żeby samo znalazło dla siebie najlepsze rozwiązanie? Czy nuda jest stanem, którego trzeba unikać? Skąd się ona bierze i jak sobie z nią radzić? Gdzie szukać leku na nudę i jak znaleźć go w domu? Jak przerobić nudę na szansę spotkania i zbudowania relacji?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Film "Bella i Sebastian: Nowe pokolenie" z Julią Kamińską

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 08:32
Piękna opowieść o przyjaźni chłopca i psa – "Bella i Sebastian: Nowe pokolenie" w kinach pojawi się, w polskiej wersji językowej, 18 listopada. W filmie, którego akcja toczy się w górskiej scenerii, usłyszymy między innymi głos Julii Kamińskiej (serial "BrzydUla"), która objęła rolę Noémie, cioci Sebastiana. – Postać, którą gram, czyli Noémie, jest dziewczyną nonszalancką, ekstremalną, bardzo wysportowaną. Ma cechę, która musi być bardzo irytująca dla jej bliskich: może obiecać wszystko, a potem nie dotrzymać słowa – i uważa, że to jest w porządku – mówi o swej bohaterce aktorka. – Jest charakterystyczna, charyzmatyczna. To bardzo przyjemne móc pracować nad taką postacią. Im bardziej postaci są szalone, tym przyjemniej z nimi pracować. Przynajmniej ja tak mam – uśmiecha się.
rozwiń zwiń