X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? Ekonomia dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 10:23
Nowy Rok to czas postanowień. Często obiecujemy sobie, że będziemy lepsi niż w zeszłym roku, jednak w praktyce bywa ciężko wywiązać się z danych sobie obietnic. Podobnie jest z postanowieniami finansowymi. Zamiar oszczędzania wraz z rozpoczęciem roku stawia sobie około sześćdziesięciu procent Polaków. Większość odkłada pieniądze na konkretny cel. Mimo to nie każdemu udaje się wytrwać. Co więc zrobić, aby trzymać się postanowień przez cały rok?
Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?
Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?Foto: Shutterstock

Aby pozytywne zmiany mogły zagościć w naszym życiu na stałe, powinniśmy wprowadzać je stopniowo. Pamiętajmy, że nawet najmniejszy krok przybliża nas do ustalonego celu. Aby było jeszcze łatwiej, możemy swój cel zapisać bądź narysować na kartce, którą później umieścimy w widocznym miejscu. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów, możemy skorzystać z specjalnie do tego przeznaczonych aplikacji. To tylko niektóre sposoby na wytrwanie w finansowych postanowieniach. 

Posłuchaj
22:05 2022_01_03 17_15_13_RadioDzieciom_Skarbonka.mp3 03.01. Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Jeśli chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie oszczędzać, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: "Skarbonka"
Prowadzi: Beata Piechowska-Olszewska
Data emisji: 03.01.2022
Godzina emisji: 10:00

Czytaj więcej:
"Skarbonka". Dziura w skarpecie i w budżecie
"Skarbonka". Podróż do Antwerpii - ośrodka szlifowania diamentów

O AUDYCJI: Jak wiadomo: łatwiej jest wydać 10 zł niż zaoszczędzić 5 zł, strata 5 zł bardziej boli niż cieszy zyskanie 10 zł. Jak kupować, żeby nie stracić i jak oszczędzać żeby zyskać?

W audycji dowiecie się m.in., co to są: odsetki, koszty, zarobki, oszczędności, czy produkty bankowe. Wszystko po to, aby zrozumieć  istotę pieniądza.

Poniedziałki 17.15 -17.45

Zaprasza Beata Piechowska-Olszewska.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Judo - sztuka walki od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:26
Tym razem Myszka Fela Reporterka porozmawiała z Michałem, którego pasją jest judo, czyli japońska sztuka walki. W tłumaczeniu nazwa tej aktywności oznacza "łagodną drogę", a jej styl oparty jest na chwytach ju-jitsu. Każda walka jest przeprowadzana według ściśle określonych zasad, dzięki czemu jest ona bezpieczna dla jej uczestników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak miałaby wyglądać edukacja klimatyczna w szkole? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:54
Zmiany klimatyczne to temat, który dotyczy każdego z nas. Już teraz możemy zauważyć i doświadczyć ich skutki w postaci np. anomalii pogodowych. To, jak będą wyglądały warunki atmosferyczne oraz  środowisko przyszłości zależy od naszej wiedzy oraz przeciwdziałań dotyczących zmian klimatycznych. W związku z tym, coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia do szkół edukacji klimatycznej. O tym, jak miałaby ona wyglądać opowiedziały w "Strefie Rodzica" Irka Jazukiewicz z Działu Edukacji WWF i Marta Jackowska-Uwadizu z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom na Światowym Dniu Śniegu w Zakopanem!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 09:39
Już po raz drugi Polskie Radio Dzieciom weźmie udział w Światowym Dniu Śniegu w Zakopanem. Ze specjalnego studia plenerowego nadawać będziemy audycje o tematyce sportowej i nie tylko. Nie zabraknie też zimowych zabaw dla całych rodzin!
rozwiń zwiń