Polskie Radio Dzieciom

Zakończył się etap przyjmowania prac w konkursie "Fredro w obrazku"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 08:00
Minął czas wysyłania prac na konkurs "Fredro w obrazku". Jest on skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wierszem lub bajką Aleksandra Fredry. Pracę należało wysłać do redakcji Polskiego Radia Dzieciom pocztą tradycyjną.  Ogłoszenie wyników 4 czerwca, w audycji "Kulturoteka". Nagrodą jest wystawa prac na wystawie plenerowej podczas tegorocznego festiwalu "Dwa Teatry". Zamość 2023. Więcej szczegółów w serwisie specjalnym www.fredrowobrazku.polskieradio.pl
Nagrodą w konkursie jest prezentacja prac Laureatów podczas Festiwalu Dwa Teatry Zamość 2023.
Nagrodą w konkursie jest prezentacja prac Laureatów podczas Festiwalu "Dwa Teatry" Zamość 2023.Foto: PR

Celem konkursu "Fredro w obrazku" jest popularyzacja twórczości tego wybitnego artysty oraz zainspirowanie najmłodszych do stworzenia prac plastycznych związanych z jego wierszami lub bajkami.

Prace konkursowe miały być wykonane w formacie A3, w technice rysunkowej lub malarskiej. Propozycje należało przesłać na adres redakcji Polskiego Radia Dzieciom wraz z oświadczeniem rodzica.

Komisja konkursowa przyzna osiem nagród w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria (od 3 do 6 lat) i II kategoria (od 7 do 10 lat). Zwycięskie prace z każdej kategorii zostaną zaprezentowane podczas XXII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru  Telewizji „Dwa Teatry”, który odbędzie się w dniach 16 – 19 czerwca w Zamościu oraz na stronie specjalnego serwisu www.fredrowobrazku.polskieradio.pl. Jury, dokonując wyboru, będzie brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość, wartość artystyczną oraz zgodność z tematem. 

Nazwiska laureatów poznamy 4 czerwca 2023 roku podczas audycji "Kulturoteka" o godz.17.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.  
Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

KLIKNIJ I SŁUCHAJ CO GRAMY TERAZ

Zobacz także
Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Reportaż bliski słuchowisku

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:00
Jedną z najbardziej oczekiwanych umiejętności reportażysty (a także reportera) jest umiejętność budowania opowieści dźwiękami. Podobnie, choć nieco inaczej warsztatowo - rzecz się ma ze sztuką snucia szczególnej opowieści dźwiękowej, sto lat temu nazywanej najpierw "widowiskiem słuchowym", a potem "słuchowiskiem" (pierwszym polskim słuchowiskiem była Warszawianka Stanisława Wyspiańskiego, przygotowana przez Alojzego Kaszyna i nadana na żywo w listopadzie 1925 roku, aby uczcić rocznicę Nocy Listopadowej). Słuchowisko bez dźwięków w tle - nie istnieje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Strefa rodzica". Od kiedy zacząć edukację muzyczną dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 15:21
Nasze upodobania muzyczne kształtują się od początku naszego życia i są efektem m.in. muzyki, której słuchają nasi rodzice oraz osoby z najbliższego otoczenia.  Bez względu na rodzaj muzyki, który preferujemy, korzystnie ona wpływ na nasz mózg, emocje i wyobraźnię. Co więcej, ponad 90% osób rodzi się z predyspozycjami do muzykowania, jednak brak aktywności muzycznej w domu sprawia, że zdolności te się nie rozwijają. O edukacji muzycznej dzieci opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Violetta Łabanow-Jastrząb, prezes fundacji "Muzyka jest dla wszystkich".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziecko w świecie książek. Jak zachęcać najmłodszych do czytania?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 13:50
Książki są nieskończonym źródłem wiedzy, ale również czynnikiem rozwijający wyobraźnię. Badania wykazują, że warto zapoznawać z nimi dziecko już od najmłodszych lat. Nie jest to jednak łatwe zadanie, zwłaszcza w dobie cyfryzacji. Jak zachęcać nasze pociechy do czytania?
rozwiń zwiń