Kultura

Święto książki w Lipsku

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2010 13:33
Swoje nowe książki zaprezentują czytelnikom Wojciech Jagielski i Tomasz Różycki.

W Lipsku rozpoczęły się Targi Książki. Na jednej z największych imprez branży księgarskiej w Europie nowości zaprezentuje ponad dwa tysiące wydawnictw z 39 krajów.

Na Targach Książki w Lipsku zaprezentowano już książkę "Der kleine Chopin" - niemieckie wydanie książki "Mały Chopin".

Jutro (piątek, o godz. 20.00) odbędzie się natomiast spotkanie z reporterem Wojciechem Jagielskim i prezentacja jego książki "Nocni Wędrowcy", wydanej w tym roku w Niemczech nakładem wydawnictwa Transit Verlag, w tłumaczeniu Lisy Palmes, pod tytułem "Wanderer der Nacht".

W sobotę (20 marca) o godzinie 20.00 zaplanowano natomiast spotkanie z laureatem Nagrody Kościelskich Tomaszem Różyckim i prezentację książki "Dwanaście stacji", wydanej w Niemczech nakładem wydawnictwa Luchterhand Literaturverlag, w tłumaczeniu Olafa Kühla, pod tytułem "12 Stationen".

Podczas targów, na przygotowanym przez Instytut Książki polskim stoisku, będą także prezentowane między innymi nowości wydawnicze z ubiegłego roku oraz tegoroczne nowości wiosenne. Tradycyjnie prezentowany jest także dorobek Programu Translatorskiego ©POLAND, czyli tłumaczenia polskiej literatury wydane przez zagranicznych wydawców, dofinansowane dzięki specjalnemu programowi, realizowanemu od ponad 10 lat przez Instytut Książki.

Zaproszony na lipskie targi Wojciech Jagielski, przed jutrzejszym spotkaniem w Lipsku, weźmie dziś udział w wieczorze autorskim w Instytucie Polskim w Berlinie.

Rozpoczęte dziś targi potrwają do najbliższej niedzieli, 21 marca.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Książka czeka na nas

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2009 12:59
Nowości, albumy, powieści, tomiki wierszy, spotkania z autorami i wydawcami, 500 wystawców, 600 imprez towarzyszących - tak zapowiadają się 54. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie rozpoczynające się 21 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dni Książki w Częstochowie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2009 10:46
Liczne spotkania autorskie, wykłady poświęcone literaturze i językowi, filmy, wystawy i formy teatralne związane ze słowem pisanym – to wszystko zaplanowano w ramach VII Dni Książki, które między 28 maja a 1 czerwca 2009 r. potrwają w Częstochowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto książki w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 09:37
Zakończone właśnie paryskie Targi Książki przyciągnęły znacznie mniej zwiedzających niż w roku ubiegłym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Era książki elektronicznej? Ruszają audiobusy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 09:01
Dziś obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na warszawskie ulice wyjadą audiobusy. Specjalnie oznakowane pojazdy będą kursować na głównych warszawskich liniach.
rozwiń zwiń