X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Nagroda Literacka Gdynia 2010

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 15:01
Jednym znajomym obiecałam, że jak wygram Gdynię, to zostanę pilotem, a innym, że założę pismo dla kobiet. I muszę się zastanowić, co teraz - tak zareagowała młoda poetka z Warszawy Justyna Bargielska na wieść o tym, że została laureatką tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii "poezja".
Audio

To dopiero trzeci tomik poezji Justyny Bargielskiej, który trafił na rynek wydawniczy. Jak przyznaje jego autorka jest to najbardziej niepozorny tom wierszy, jaki udało jej się napisać.

Jak mówił Piotr Śliwiński, przewodniczący Kapituły Nagrody Literackiej Gdynia, tomik poetycki "Dwa fiaty" potwierdza talent Bargielskiej, widoczny już w obu jej wcześniejszych tomach i jest w najwyższym stopniu przejmujący. -To taka poezja, która niesie za sobą potężną stratę, bo to opowieść o śmierci dziecka. Te wiersze są grą ze śmiercią, której nie da się ująć - mówił Piotr Śliwiński.

Sama autorka przyznaje, że z uzasadnienia jurorów niewiele pamięta, ale otrzymanie tej nagrody bardzo wiele dla niej oznacza,  między innymi komfort pisania w poczuciu docenienia jej dotychczasowej twórczości.

Tom "Dwa fiaty" Justyny Bargielskiej wydała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

W pozostałych kategoriach: proza i eseistyka, nagrodzono Andrzeja Stasiuka za książkę "Taksim" i Ryszarda Koziołka za publikację "Ciała Sienkiewicza". Nagrodzeni literaci otrzymali po 50 tysięcy złotych. Po raz drugi w historii konkursu kapituła przyznała też specjalną "Nagrodę Osobną" w wysokości 10 tysięcy złotych, która przypadła Małgorzacie Szejnert za powieść "Wyspa klucz".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2008 21:04
11 listopada już po raz siódmy została przyznana Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza, ufundowana w celu upamiętnienia postaci i dzieła jej patrona, znanego pisarza i działacza politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór literacki: Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2007 21:00
Zapraszamy na audycję, która poświęcona będzie Nagrodzie Literackiej im. Józefa Mackiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdynia literacko

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2009 12:08
14 książek zostało nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia. Nagroda po raz czwarty zostanie przyznana w trzech kategoriach: proza, poezja i eseistyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nike rozdane

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2009 08:49
Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki został uhonorowany Literacką Nagrodą NIKE za tom poezji "Piosenka o zależnościach i uzależnieniach". Książka Tkaczyszyna-Dyckiego to jedyny tomik poezji wśród książek nominowanych do tegorocznej nagrody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze książki Europy Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2009 09:12
We Wrocławiu poznamy dzisiaj 7 autorów, którzy zakwalifikują się do ścisłego finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.
rozwiń zwiń