Kultura

Przesyłka

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2009 10:09
Dziś w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu odbędzie się wernisaż wystawy "Przesyłka wartościowa". Przedstawia ona sztukę z Hiszpanii oraz Polski i ukazuje artystyczne i społeczne problemy nurtujące twórców z obu krajów.
Audio

Wystawa jest wynikiem współpracy GSW z Centrum Kultury i Sztuki Polskiej na Majorce. To pierwsza prezentacja artystów hiszpańskich w Opolu, mająca charakter interdyscyplinarny: fotografia, instalacja, wideo, malarstwo oraz grafika. Na ekspozycji zobaczymy prace Marcosa Vidala, Joana Vallespira Aguilo, Eli Blanki, Beaty Wewiórki, Grzegorza Gajosa, Zbigniewa Natkańca, Bartosza Posackiego oraz Elżbiety Czerskiej. Wystawa łączy artystów polskich i tych z Majorki.

Dziś w Poranku Dwójki gościem Marcina Pesty była Anna Potocka -  dyrektor opolskiej galerii.

Wystawa potrwa do 6 września.

 

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Polak stary

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2009 10:33
W Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu można oglądać bardzo oryginalną wystawę zatytułowaną "Kto Ty jesteś? Polak stary…?" Autorem prac jest młody grafik i fotograf Kuba Szopka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Motywy Nachta

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2009 09:46
62 prace Artura Nachta-Samborskiego, powstałe od lat 20. do 70. ubiegłego wieku, można będzie oglądać w Galerii Miejskiej „Arsenał” w Poznaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schizma sztuki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 11:09
Lata 90. to czas, który oceniamy dziś bardzo różnie. Możemy się spotkać z wieloma skrajnie różnymi ocenami pierwszej dekady wolności, Trzeciej RP. Czas po ’89 to również kolejna próba nowej definicji sztuki, artysty. Ten problem na wystawie „Schizma. Sztuka polska lat dziewięćdziesiątych” postanowił pokazać kurator wystawy, Adam Mazur.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie kultury greckiej i buddyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 07:50
Dzieła sztuki buddyjskiej z pierwszych wieków naszej ery będą wystawione przez kilka miesięcy w paryskim Muzeum Guimet. Pochodzą one z północnego Pakistanu i są świadectwem spotkania przed dwoma tysiącami lat kultury greckiej i buddyjskiej
rozwiń zwiń