X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Eksperci alarmują o próbach wyłączenia Nord Stream 2 spod prawa UE

09.04.2020 16:24
Zwolennicy Nord Stream 2 zabiegają w Niemczech o wyłączenie gazociągu spod unijnego prawa, wykorzystując pandemię koronawirusa - alarmują eksperci do spraw energetyki, z którymi rozmawiała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneeleonimages / Shutterstock.com

W ubiegłym roku Unia Europejska znowelizowała dyrektywę gazową, która objęła także podmorskie gazociągi importowe. Teraz - jak donoszą eksperci - niemiecki regulator, wykorzystując kryzys koronawirusa, chce gazociąg wyłączyć spod tej dyrektywy, przystając na prośbę Gazpromu. Eksperci podkreślają, że kraje przeciwne tej inwestycji powinny interweniować, a w tej grupie jest między innymi Polska.

- Jeszcze zanim pojawił się koronawirus, w Bundestagu były prowadzone dyskusje o możliwych, uzasadnionych derogacjach. Teraz, podczas pandemii, takich sugestii jest coraz więcej. Należy jednak pamiętać, że wyjątki mogą być stosowane tylko wobec gazociągów, które zostały ukończone przed 23 majem 2019 roku. Bez względu na to, co się teraz mówi, wtedy Nord Stream 2 ukończony był w zaledwie 40 procentach i nie miał wszystkich pozwoleń, bo brakowało pozwolenia z Danii. Ale mimo to, istnieje niebezpieczeństwo, że po cichu Nord Stream 2 zostanie wyłączony spod unijnego prawa - powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia ekspert do spraw energetyki profesor Alan Riley.

Podobnie wypowiadał się też europoseł Jacek Saryusz-Wolski. - Są znaki na niebie i ziemi mówiące o tym, że to parcie na realizację Nord Stream 2 pod osłoną koroną kryzysu ma miejsce. Jest intensyfikacja tych działań, z rachubą w tle, że to nie zostanie zauważone, czy oprotestowane. Należy to jasno powiedzieć, że wszystkie działania w tej materii będą bezprawne  - podkreślił w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Dodał, że teraz jest moment na interwencje zainteresowanych państw, w tym Polski, oraz przedsiębiorstw z tej branży jak PGNiG i Gaz-System.

Podczas nowelizacji dyrektywy gazowej w ubiegłym roku rola Komisji Europejskiej została wzmocniona. Ma ona interweniować, jeśli zapisy dyrektywy będą łamane. Państwa członkowskie mają jej jednak patrzeć na ręce i wymuszać działania oraz interwencje, jeśli uznają, że unijne prawo nie jest przestrzegane.


IAR/dad

Ukraińskie media: Rosja przygotowała akt oskarżenia wobec lidera Tatarów krymskich

09.04.2020 08:36
Rosyjski Komitet Śledczy przygotował akt oskarżenia na podstawie artykułu o nielegalnym przekroczeniu granicy i nielegalnym posiadaniu broni wobec jednego z liderów Tatarów krymskich, posła parlamentu Ukrainy Mustafy Dżemilewa - podał portal Ukraińska Prawda.

Anna Fotyga o albumach poświęconych ofiarom katastrofy smoleńskiej: wyjątkowe dzieło

09.04.2020 15:11
- Wyjątkowe, pomnikowe dzieło - tak europosłanka Anna Fotyga określiła albumy Polskiego Radia wydane, by upamiętnić 10.rocznicę katastrofy smoleńskiej i uczcić ofiary. Polskie Radio wydało dwa unikatowe albumy - "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku".

Nowa kampania kremlowskiej dezinformacji wymierzona w rząd Estonii

09.04.2020 15:48
Nowa kampania kremlowskiej dezinformacji wymierzona jest w rząd Estonii i ma na celu podminowanie relacji tego kraju z Unią Europejską, głównie poprzez wykorzystanie tematyki kryzysu uchodźczego - alarmują eksperci cytowani przez serwis Computer Weekly.