X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie

13.01.2021 07:56
Dziękuję Andrzejowi Dudzie za pamięć o cenie naszej wolności, którą zdobyliśmy 30 lat temu, 13 stycznia - napisał we wtorek na Twitterze przezydent Litwy Gitanas Nauseda.
Symboliczna iluminacja ze słowem wolność w językach polskim i litewskim na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. W ten sposób Kancelaria Prezydenta RP włącza się w obchody litewskiego Dnia Obrońców Wolności, który przypada 13 stycznia.
Symboliczna iluminacja ze słowem "wolność" w językach polskim i litewskim na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. W ten sposób Kancelaria Prezydenta RP włącza się w obchody litewskiego Dnia Obrońców Wolności, który przypada 13 stycznia.PAP/Albert Zawada

13 stycznia 1991 r. jednostki Armii Radzieckiej wkroczyły do Wilna, zajęły wieżę telewizyjną i inne strategiczne obiekty. Doszło do starć, w których zginęło 14 osób narodowości litewskiej, a piętnasta zmarła od odniesionych obrażeń. Na Litwie 13 stycznia jest obchodzony jako Dzień Obrońców Wolności.

Kancelaria Prezydenta RP w symboliczny sposób przyłączyła się do obchodów litewskiego Dnia Obrońców Wolności. We wtorek po godz. 17.00 na fasadzie Pałacu Prezydenckiego była wyświetlona okolicznościowa iluminacja ze słowem "wolność" w języku polskim i litewskim.

Słowo "laisve" zostało wyświetlone w takiej formie, w jakiej było pisane na barykadach, które 30 lat temu otaczały parlament w Wilnie, kiedy jego obrońcy bronili go przed atakiem oddziałów sowieckich.

Minister Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP podkreślił, że wydarzenia z 13 stycznia 1991 r. to moment odradzania się niepodległej Litwy. - Prezydent Duda tym symbolicznym gestem, tą iluminacją, chce przypomnieć o łączących nas z Litwą wspólnych wartościach, a jedną z nich jest właśnie wolność, a także chce wskazać na wspólnotę losów; nasze narody i nasze państwa doświadczyły komunistycznego zniewolenia i to doświadczenie nas łączy - powiedział prezydencki minister.

Kolarski zaznaczył, że w czasie sprawowania przez Andrzeja Dudę funkcji Prezydenta iluminacje stały się nową formą komunikacji wizualnej; wyświetlono ich do tej pory na fasadzie Pałacu Prezydenckiego ponad 140.


PAP/dad

AstraZeneca wnioskuje do KE o autoryzację szczepionek przeciw COVID-19

12.01.2021 12:40
Firma AstraZeneca złożyła do Europejskiej Agencji Leków wniosek o autoryzację swoich szczepionek przeciwko COVID-19. Poinformowała o tym na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen.

"Archiwum aktywacja" - Instytut Pileckiego udostępnił archiwum cyfrowe

12.01.2021 13:33
Instytut Pileckiego udostępnił archiwum cyfrowe. Do tej pory Instytutowi udało się zgromadzić przeszło milion stron dokumentów, tysiące zdjęć, kilkaset archiwalnych filmów, tysiące relacji świadków koszmaru II wojny światowej. Zapisane są w nich losy obywateli polskich, którzy w XX wieku doświadczyli dwóch totalitaryzmów: niemieckiego i sowieckiego. 

Marszałkowie Sejmu i Senatu uczestniczyli w telekonferencji państw V4

12.01.2021 16:20
Po telekonferencji przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem marszałków Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek mówiła o chęci "intensyfikacji działań" V4. - To było dobre spotkanie. Ciekawe impresje, różne punkty widzenia - mówił z kolei Tomasz Grodzki.