Redakcja Polska

"Próba dotarcia do przekazu międzynarodowego". Prof. Legutko o wystąpieniu premiera w PE

16.10.2021 18:20
- Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w takim gremium, prawdopodobnie w obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i reprezentanta aktualnej prezydencji, jest wydarzeniem na tyle dużym, że będzie musiało być relacjonowane. To próba dotarcia z naszymi racjami do dużej części opinii publicznej, która ma zafałszowany obraz rzeczywistości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjnePAP/EPA/JULIEN WARNAND

Na wtorkowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, głos zabierze premier Mateusz Morawiecki.  Szef rządu otworzy w ten sposób debatę na temat praworządności. - To wystąpienie nie zmieni nastawienia większości w PE - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS. - Ta większość jest nieczuła na jakiekolwiek racje. Oni są w amoku, wydaje im się, że powinni rządzić światem, w tym również Polską i Teksasem - ocenił polityk.

Jak mówił gość Polskiego Radia, sensem wystąpienia premiera przez eurodeputowanymi jest dotarcie do części zachodniego społeczeństwa. - Bardzo trudno jest dotrzeć z racjami polskiego rządu i dużej części polskiego społeczeństwa do przekazu międzynarodowego. Media głównego nurtu, relacjonując sprawy polskie, przedstawiają wyłącznie racje opozycji - tłumaczył prof. Ryszard Legutko.

- Jeżeli wystąpi premier w takim gremium, prawdopodobnie w obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i reprezentanta aktualnej prezydencji, to jest to wydarzenie na tyle duże, że będzie musiało być relacjonowane. To próba dotarcia z naszymi racjami do przestrzeni publicznej i dużej części opinii publicznej, która ma zafałszowany obraz rzeczywistości - wskazał prof. Ryszard Legutko.

PR24/ho

Irkuck: unijni dyplomaci uczcili pamięć ofiar stalinowskich represji

16.10.2021 09:20
Przebywający z wizytą w Irkucku dyplomaci krajów Unii Europejskiej oddali hołd ofiarom stalinowskich represji. Z inicjatywy ambasadora Polski w Rosji Krzysztofa Krajewskiego unijna delegacja złożyła kwiaty na cmentarzu Piwowaricha. 

Współpraca na lądzie i w powietrzu. WOT wspiera Straż Graniczną w ochronie granicy RP z Białorusią

16.10.2021 09:33
Ujawnianie imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP - to jedno z zadań żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie granicy RP z Białorusią. Współdziałanie odbywa się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu - informuje WOT.

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej i Egiptu w Budapeszcie. Unijne wsparcie dla rozwoju gospodarczego Egiptu

16.10.2021 17:36
Migracje, wyzwania związane ze zwalczaniem terroryzmu oraz relacje pomiędzy Unią Europejską a Egiptem były jednym z głównych tematów szczytu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego w Budapeszcie.