X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef komisji wywiadu Izby Reprezentantów: inwazja Rosji na Ukrainę bardzo prawdopodobna

03.01.2022 12:45
Szef komisji wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu USA Adam Schiff dodał, że prezydenta Rosji Władimira Putina mogą powstrzymać tylko "potężne sankcje" oraz świadomość, że NATO pozostanie silne i zjednoczone
Obawiam się, że ponowna inwazja Rosji na Ukrainę jest bardzo prawdopodobna - ostrzegł szef komisji wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu USA Adam Schiff
Obawiam się, że ponowna inwazja Rosji na Ukrainę jest "bardzo prawdopodobna" - ostrzegł szef komisji wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu USA Adam SchiffBumble Dee/Shutterstock

"Boję się, że inwazja Putina jest bardzo prawdopodobna. Mówiąc szczerze wciąż nie rozumiem jego pełnej motywacji, dlaczego teraz to robi, ale z pewnością wydaje się zdeterminowany (by to zrobić - PAP), chyba, że go od tego odwiedziemy. Myślę, że odstraszyć mogą go tylko sankcje na poziomie, którego Rosja jeszcze nie widziała i to jest właśnie to, czym musimy się zajmować z naszymi sojusznikami" - powiedział Adam Schiff w niedzielę na antenie telewizji CBS pytany o to, czy planowane rozmowy dyplomatyczne są tylko zasłoną dymną Moskwy przed zaplanowanym natarciem. 

Nasi sojusznicy muszą być w tej sprawie zdecydowani i zgodni, a Rosja musi zrozumieć, że jesteśmy zjednoczeni - zaakcentował kongresmen Partii Demokratycznej.

Rosja musi wiedzieć, że jeżeli dokona inwazji, przybliży do siebie NATO, nie odsunie je od swoich granic; to również bardzo mocny element odstraszania - podkreślił Schiff. "Przesuniemy więcej sił NATO bliżej Rosji. To będzie miało odwrotny skutek niż to, co próbuje osiągnąć Putin" - dodał.

Adam Schiff twierdzi, że by odstraszyć Rosję konieczna jest zapowiedź "bardzo mocnych sankcji". Doprecyzował, że najważniejsze będą sankcje sektorowe, ale nie sprzeciwiałby się też sankcjom nałożonym osobiście na Putina. 

Ukraina i USA będą robić wszystko co możliwe, aby zapobiec dalszej eskalacji w Donbasie - podkreślił w poniedziałek szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, po niedzielnej rozmowie telefonicznej przywódców Ukrainy i USA, Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena.

Według Jermaka Biden w rozmowie z Zełenskm zwrócił uwagę na ukraińskie wysiłki na rzecz powrotu do całkowitego przestrzegania zawieszenia broni na linii rozgraniczenia w Donbasie - pisze agencja Interfax-Ukraina. Jak dodał, odnotowywana jest tam coraz większa liczba przypadków naruszenia zawieszenia broni.

"Teraz najważniejsze jest, by zapobiec dalszej eskalacji, dlatego USA i Ukraina będą w tym celu robić wszystko co możliwe" - zaznaczył. 

Jermak ocenił, że "sama częstotliwość kontaktów świadczy o silnym partnerstwie Ukrainy i USA". Dodał też, że Kijów jest wdzięczny Waszyngtonowi za wsparcie ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej.

Szef biura prezydenta poinformował, że rozmowa przywódców trwała ponad 1,5 godziny.

Podczas przeprowadzonej w niedzielę rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Ukrainy Biden zapowiedział, że USA i ich sojusznicy "odpowiedzą zdecydowanie", jeśli Rosja dokona dalszej inwazji na Ukrainę.

Wołodymyr Zełenski poinformował z kolei, że przedyskutował z Bidenem kwestie związane utrzymaniem pokoju w Europie i zapobieżeniem dalszej eskalacji.

PAP/ks

Rozmowy na linii NATO-Rosja. Jens Stoltenberg zdradził szczegóły

02.01.2022 13:54
Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg poinformował o przygotowaniach do posiedzenia Rady NATO-Rosja, które ma się odbyć za 10 dni, 12 stycznia.

Rozmowa telefoniczna prezydentów Stanów Zjednoczonych i Ukrainy

03.01.2022 09:10
Podczas przeprowadzonej w niedzielę rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Ukrainy, Joe Biden zapowiedział, że USA i ich sojusznicy "odpowiedzą zdecydowanie" jeśli Rosja dokona dalszej inwazji na Ukrainę.

Priorytety polskiej prezydencji w Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie

03.01.2022 09:15
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że OBWE powinna zająć się kwestią bezpieczeństwa na wschodzie Europy i wychodzenia z kryzysu pandemicznego.