X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Priorytety polskiej prezydencji w Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie

03.01.2022 09:15
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że OBWE powinna zająć się kwestią bezpieczeństwa na wschodzie Europy i wychodzenia z kryzysu pandemicznego.
Audio
  • Wiceminister Przydacz mówił, że niepokoje na rynkach energetycznych przekładają się na kwestie bezpieczeństwa [posłuchaj]
  • Polska objęła przewodnictwo w OBWE. Relacja Przemysława Pawełka [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: youtube/screen

Wiceminister wskazał te dwa tematy w odpowiedzi na pytanie o priorytety polskiej prezydencji w Organizacji. Marcin Przydacz mówił, że niepokoje na rynkach energetycznych przekładają się na kwestie bezpieczeństwa. 

Polska objęła roczne przewodnictwo w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie 1 stycznia. Oficjalnie od nowego roku pracami Organizacji kieruje szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau. Polska kieruje OBWE po raz drugi. Wcześniej nasz kraj sprawował przewodnictwo w roku 1998. 

OBWE skupia 57 państw. Swoją genezę wywodzi z Aktu końcowego Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Helsinkach w 1975 roku. Członkami Organizacji są między innymi państwa europejskie, Stany Zjednoczone, Kanada, Rosja oraz państwa Azji Centralnej.

IAR/ks

Rozmowy na linii NATO-Rosja. Jens Stoltenberg zdradził szczegóły

02.01.2022 13:54
Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg poinformował o przygotowaniach do posiedzenia Rady NATO-Rosja, które ma się odbyć za 10 dni, 12 stycznia.

"Polska pozostaje jednym z głównych celów agresywnych działań Moskwy". Żaryn ostrzega

02.01.2022 16:21
Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn stwierdził, że "2021 rok w obszarze bezpieczeństwa był zdominowany przez próbę destabilizowania sytuacji w kraju oraz państwach regionu przez białoruski reżim wspierany przez Rosję ". Dodał, że "Polska od dawna przestrzega przed imperialną polityką Rosji".

Rozmowa telefoniczna prezydentów Stanów Zjednoczonych i Ukrainy

03.01.2022 09:10
Podczas przeprowadzonej w niedzielę rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Ukrainy, Joe Biden zapowiedział, że USA i ich sojusznicy "odpowiedzą zdecydowanie" jeśli Rosja dokona dalszej inwazji na Ukrainę.