X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jacek Sasin: na Forum w Davos rozmawiano o przyszłości Ukrainy, w tym roli Polski

24.05.2022 09:44
Ukraina jest obecna na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos - powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Omawiano jej przyszłość i kwestie dotyczące odbudowy przy udziale organizacji międzynarodowych, a także roli Polski i naszych firm - dodał.
Audio
  • Konsekwencje wojny na Ukrainie to główny temat rozmów i wystąpień w Davos prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Jacek Sasin przyznał, że w Davos przez cały dzień przewijała się kwestia odbudowy Ukrainy i polskiej roli w tej odbudowie
Jacek Sasin przyznał, że w Davos przez cały dzień przewijała się kwestia odbudowy Ukrainy i polskiej roli w tej odbudowieWojciech Kusiński/Polskie Radio

W szwajcarskim Davos w niedzielę rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne. W rozmowach dotyczących najważniejszych problemów, m.in. wojny na Ukrainie, pandemii Covid-19, zmiany klimatu i kryzysów ekonomicznych weźmie udział blisko 2500 osób - polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, szef MAP Jacek Sasin.


Posłuchaj
00:45 11749627_1.mp3 Na antenie Programu 1. Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, który obecnie przebywa w szwajcarskim Davos, podkreślił, że Polska jako sąsiad Ukrainy będzie ważnym partnerem przy odbudowie tego kraju po wojnie (IAR)

 

Jak mówił Jacek Sasin we wtorek w Programie 1 Polskiego Radia, to, co dzieje się dzisiaj na Ukrainie, przyszłość tego kraju są obecne podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Dodał, że w Davos przewija się "kwestia, tego, jaka będzie przyszłość Ukrainy". - I w tym kontekście zarówno kwestia odbudowy Ukrainy, i udziału organizacji międzynarodowych, chociażby ONZ (...), roli Polski, jako kraju, który jest bezpośrednio sąsiadem Ukrainy i będzie odgrywał znaczącą rolę nie tylko poprzez zaangażowanej polskich firm - tłumaczył Sasin. Zaznaczył, że "działamy bardzo intensywnie, żeby tę ofertę przygotować".

Wskazał, że Polska odegra rolę, jako kraj, przez który będzie płynęła pomóc materialna niezbędna do budowy Ukrainy. - Nasz kraj już dzisiaj jest tym oknem (...) dla walczącej Ukrainy - jest krajem, przez który płynie tranzytem eksport ukraiński, tak ważny, chociażby w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dla znaczącej części świata - powiedział. Jak podkreślił, chodzi m.in. o eksport ukraińskiego zboża.

Wicepremier poinformował, że w Davos trwają rozmowy dotyczące skutków, jakie wojna w Ukrainie niesie i będzie niosła. - W tym zmiany w światowej gospodarce, związanej np. z embargiem na rosyjskie surowce i czym to embargo będzie skutkować, czyli tą zmianą myślenia o bezpieczeństwie energetycznym Europy - powiedział Sasin.


PAP/IAR/PR1/dad

180 lat temu urodziła się Maria Konopnicka, wybitna pisarka i publicystka

23.05.2022 14:58
Maria Konopnicka była wybitną poetką, pisarką i publicystką, tworzącą na przełomie XIX i XX wieku. Działała na rzecz polepszenia losu osób biednych i wykluczonych. Była autorką licznych nowel i utworów dla dzieci, a także tekstu "Roty", która stała się jedną z narodowych pieśni patriotycznych.

Polska podpisze nowy traktat sąsiedzki z Ukrainą? Jakub Kumoch zdradził plany prezydenta Andrzeja Dudy

23.05.2022 15:55
- Polska od początku, jak nikt inny wierzyła w Ukrainę, okazaliśmy jej szacunek i zaufanie; nowy traktat polsko-ukraiński mógłby być wzorowany np. na traktacie elizejskim i nosić nazwę traktatu sarmackiego czy paktów sarmackich - mówił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Forum w Davos. Jacek Sasin: musimy bezpośrednio przejść od węgla na OZE i atom

23.05.2022 16:51
Chcieliśmy zastosować gaz jako paliwo przejściowe w transformacji, ale dziś to nie jest dobra droga - podkreślił w w szwajcarskim Davos szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin. - Musimy bezpośrednio przejść od węgla na odnawialne źródła i energię jądrową - zaznaczył wicepremier.