Redakcja Polska

"Ojcostwo to ogromna, ale i piękna odpowiedzialność". Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Ojca

23.06.2023 11:17
"Życzymy panom zdrowia, sił, sukcesów zawodowych, radości i satysfakcji z każdej chwili spędzonej ze swoimi bliskimi" - napisała w piątek para prezydencka z okazji Dnia Ojca.
Para prezydencka: życzymy Panom zdrowia, sił, sukcesów, radości i satysfakcji
Para prezydencka: życzymy Panom zdrowia, sił, sukcesów, radości i satysfakcjiGrzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia z okazji Dnia Ojca. "Życzymy Panom zdrowia, sił, sukcesów zawodowych, radości i satysfakcji z każdej chwili spędzonej ze swoimi bliskimi. Oby rodziny zawsze zajmowały w Panów sercach najważniejsze miejsce, bo wtedy wszystko inne będzie na swoim miejscu" - napisali.

Para prezydencka zaznaczyła, że ojcowie uczą dzieci, że należy szanować innych ludzi oraz siebie samych. Budują poczucie wartości, wiarę we własne siły, świadomość swoich mocnych i słabych stron. Pomagają dzieciom w określaniu życiowych celów, by później towarzyszyć im w ich osiąganiu. Są ich przewodnikami, opiekunami i obrońcami.

"Ojcostwo to ogromna, ale i piękna odpowiedzialność"

"Dziękujemy Panom za ojcowską mądrość, cierpliwość i troskę, które pozwalają młodym ludziom wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. W ten sposób dojrzewają oni do podjęcia najważniejszych życiowych ról: żon, mężów, matek i ojców" - czytamy.

Para prezydencka przypomniała, że ojcostwo to "ogromna, ale i piękna odpowiedzialność, bo przygotowuje do wyjścia spod opiekuńczych skrzydeł rodziców i postawienia pierwszych kroków ku dorosłości".

"Życzymy Panom poczucia humoru, bo dzieci uwielbiają śmiać się razem z tatusiami. Są szczęśliwe, kiedy mogą razem z nimi żartować i psocić. Kiedy czują, że ojcowie potrafią odkrywać świat dziecięcymi oczami. Razem z nimi zachwycać się jego pięknem. Śmiać się z zabawnych sytuacji, poznawać rzeczywistość, gdy ta dostarcza niespodzianek" - zaznaczyła para prezydencka.

 

PAP/IAR/dad

Szczyt NATO w Wilnie. Ambasador Szatkowski: zatwierdzimy pakiet planów obrony terytorium Sojuszu

23.06.2023 12:00
- Podczas szczytu NATO w Wilnie zatwierdzimy pakiet planów obrony terytorium Sojuszu; takich planów jeszcze nie było w czasie naszego członkostwa w NATO - powiedział ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

Arkadiusz Mularczyk zapowiada dalsze działania ws. reparacji. "Niemcy mają świadomość, że problem jest niezałatwiony"

23.06.2023 09:47
- Do wszystkich deputowanych w niemieckim Bundesradzie został dostarczony list wraz raportem o polskich stratach wojennych w latach 1939-45. Czekamy na pozytywne reakcje naszych kolegów z Niemiec, jesteśmy gotowi do konstruktywnego dialogu - oświadczył w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

Kraje UE zatwierdziły ostatecznie 11. pakiet sankcji wobec Rosji i czarną listę

23.06.2023 10:39
Unijne kraje zatwierdziły ostatecznie jedenasty pakiet sankcji wobec Rosji. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że zakończyła się procedura pisemna. Przedwczoraj wstępną zgodę na restrykcje dali ambasadorowie państw członkowskich. Po publikacji w Dzienniku Urzędowym restrykcje wejdą w życie, co ma nastąpić jeszcze dziś.