Redakcja Polska

PKN Orlen zakończył rebranding 79 stacji na Węgrzech i 51 na Słowacji

08.03.2023 09:49
Z końcem 2022 roku PKN Orlen stał się właścicielem 79 stacji na Węgrzech, wszystkie działają już pod marką Orlen - poinformował koncern. Równolegle odbywa się rebranding stacji na Słowacji. Jako Orlen Benzina dział 51 placówek, w 2023 r. planowany jest rebranding 4 kolejnych.
Stacje z szyldem Orlenu pojawiają się m.in. na Węgrzech i Słowacji
Stacje z szyldem Orlenu pojawiają się m.in. na Węgrzech i SłowacjiKarolis Kavolelis/Shutterstock

PKN Orlen poinformował, że w wyniku realizacji środków zaradczych wyznaczonych przez Komisję Europejską, związanych z przejęciem Grupy Lotos, z początkiem grudnia 2022 roku stał się właścicielem 79 stacji na Węgrzech. Wszystkie stacje działają już pod marką Orlen. Jak podawał Orlen, wcześniej funkcjonowały one pod marką Lukoil.

"W kolejnym etapie stacje będą dostosowywane do standardów sieci Orlen. Przejęcie i rebranding pozostałych 64 stacji na Węgrzech będzie sukcesywnie realizowany do połowy 2024 r." - zaznaczył Orlen.

Grupa Orlen w ramach umowy z Grupą MOL docelowo przejmie 143 stacje na Węgrzech.

Rebranding na Słowacji

Dodano, że równolegle odbywa się rebranding stacji nabytych na Słowacji.

"Obecnie już 51 placówek oferuje paliwa i usługi pod logo Orlen Benzina i jeszcze w 2023 r. planowany jest rebranding kolejnych 4 stacji" - wskazał koncern.

W grudniu 2022 r. Orlen podawał, że po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów koncern będzie dysponować na Słowacji ponad 90 stacjami i wejdzie do grona trzech największych sieci w tym kraju.

Orlen podał też, że w Republice Czeskiej Grupa Orlen ma obecnie sieć składającą się już z 433 stacji z logo Orlen lub Orlen Benzina.

Promowane polskie produkty

"Na rynkach, na których obecni jesteśmy już od kilku lat kierowcy wysoko oceniają także ofertę gastronomiczną ofertę Stop Cafe (kawa i hot-dogi) oraz asortyment i produkty dostępne w naszych sklepach na stacjach paliw. Możliwość korzystania z aplikacji mobilnych, płacenia przy dystrybutorze czy benefity oferowane w ramach kart lojalnościowych powodują, że klienci regularnie korzystają ze stacji Orlen" - podkreślił koncern.

Grupa Orlen dodała, że "stara się jak najlepiej promować wszystkie polskie produkty dostępne na rynku europejskim w sieci stacji Orlen".

Więcej stacji

W ramach środków zaradczych Komisji Europejskiej warunkujących fuzję PKN Orlen i Grupy Lotos, węgierski MOL przejął 417 stacji paliw sieci Lotos znajdujących się na terenie Polski. Z kolei Orlen kupi od MOL 144 stacje paliw na Węgrzech oraz 41 stacji paliw na Słowacji - informował koncern w styczniu 2022 r.

Według danych przedstawionych przez Orlen w lutym br., na koniec 2022 r. w sieci detalicznej Grupy Orlen funkcjonowało 3097 stacji paliw, co oznacza wzrost o 216 obiektów (r/r).

Nowe stacje zostały otwarte głównie w Polsce i na Węgrzech w efekcie realizacji środków zaradczych w ramach przejęcia Grupy Lotos, a także na Słowacji w wyniku uruchomienia i rebrandingu samoobsługowych stacji przejętych od lokalnej sieci.


IAR/PAP/PR24/fc/dad

Ukraina buduje tory do Polski o europejskim rozstawie. W planach kilka odcinków

06.03.2023 10:29
Do końca 2023 r. ma powstać linia kolejowa według europejskiego rozstawu szyn, pozwalająca bezpośrednio dojechać z Warszawy do Lwowa. Potem następne odcinki: także w kierunku na Kijów - informuje "Rzeczpospolita".

PKN Orlen będzie dochodzić roszczeń za wstrzymanie przez stronę rosyjską dostaw ropy

06.03.2023 12:38
PKN Orlen będzie dochodzić roszczeń za wstrzymanie przez stronę rosyjską dostaw ropy naftowej - zapowiedział w poniedziałek w Radiu Zet prezes koncernu Daniel Obajtek. Pytany z kolei o nadmiarowe zyski, oświadczył, że Orlen takich nie ma.

PGE i ZE PAK podpisały porozumienie o współpracy przy budowie elektrowni jądrowej

07.03.2023 13:49
Przedstawiciele PGE Polskiej Grupy Energetycznej i ZE PAK podpisali wstępne porozumienie dotyczące utworzenia spółki celowej, która zajmie się budową elektrowni atomowej w Pątnowie w Wielkopolsce. Projekt biznesowy zakłada powstanie do 2036 dwóch bloków jądrowych i uruchomienie pierwszego z nich.