X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: będzie zgoda na ekshumację szczątków polskich ofiar

23.09.2019 14:55
Minister kultury, młodzieży i sportu Ukrainy Wołodymyr Borodiańskyj potwierdził podczas spotkania z polskim ambasadorem Bartoszem Cichockim, że zostaną zniesione ograniczenia prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych polskich ofiar na Ukrainie. Minister poinformował o tym na swojej stronie na Facebooku.
Audio
  • Minister kultury Ukrainy potwierdził zamiar odblokowania polskich prac ekshumacyjnych. Korespondencja Eugeniusza Sało (IAR)
Spotkanie Bartosza Cichockiego z ministrem kultury, sportu i młodzieży Ukrainy
Spotkanie Bartosza Cichockiego z ministrem kultury, sportu i młodzieży UkrainyTwitter/Ambasada RP w Kijowie

Minister Wołodymyr Borodiańskyj podkreślił, że strona ukraińska będzie wspierać wznowienie prac ekshumacyjnych szczątków polskich ofiar na terenie Ukrainy.

"Ze swojej strony potwierdziłem oświadczenie prezydenta Ukrainy o zniesieniu ograniczeń dla prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych. W związku z tym otrzymałem od ambasadora RP na Ukrainie list z prośbą o wydanie odpowiednich pozwoleń i obiecałem możliwie szybko nadesłać odpowiedź" - napisał na Facebooku ukraiński minister.

Wołodymyr Borodiańskyj wyraził także nadzieję na współpracę z polskim Ministerstwem Kultury oraz Instytutem Pamięci Narodowej w kwestii odbudowy ukraińskich miejsc pamięci w Polsce.


W 2017 roku władze ukraińskie wprowadziły zakaz ekshumacji i upamiętnień polskich ofiar na Ukrainie. Była to odpowiedź na demontaż nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicach koło Przemyśla. Urzędujący od kilku miesięcy nowy ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski obiecał podczas niedawnej wizyty w Polsce zniesienie zakazu.

IAR/PAP/facebook/dad

Kreml wiedział o ataku na saudyjskie rafinerie?

18.09.2019 11:48
W ocenie rosyjskiego eksperta Michaiła Krutichina ktoś w Rosji wiedział, że dojdzie do ataków na saudyjskie rafinerie. Jak argumentuje analityk, wskazywać mają na to nieoczekiwane transakcje na giełdzie w Moskwie na kilka dni przed atakami.

Białoruski rząd nie publikuje dokumentów o integracji z Rosją

18.09.2019 13:19
Władze Białorusi nie chcą ujawnić szczegółów dotyczących prac nad pogłębieniem integracji z Rosją. Zapewniają przy tym, że kraj nie straci niepodległości.

Szef MSZ: przetrzymywanie wraku Tu-154M pozbawione podstaw prawnych

19.09.2019 16:08
- Przetrzymywanie wraku Tu-154M na terytorium Rosji jest pozbawione podstaw prawnych i nie ma racjonalnego uzasadnienia - stwierdził szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz, przedstawiając stanowisko Polski z raportu o wykonywaniu rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.