Polskie Radio
Section05
Rada Europy

Mularczyk: ponieważ Niemcy nadal nie przystępują do negocjacji z Polską, wystąpiłem do sekretarz generalnej RE

- Chodzi o to, żeby stworzyć platformę do współpracy, dialogu, kooperacji między naszymi krajami - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk o zaangażowaniu Rady Europy w sprawę reparacji wojennych.
Zobacz więcej na temat:  UNESCO KULTURA SZTUKA Niemcy dyplomacja MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych ŚWIAT Europa reparacje wojenne Rada Europy

Mularczyk: powstanie projekt rezolucji RE ws. możliwości ubiegania się o odszkodowania wojenne przez niektóre kraje

Jak zapowiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, w najbliższych tygodniach powstanie projekt rezolucji Rady Europy w sprawie odszkodowań wojennych od Niemiec dla krajów za żelazną kurtyną. - Chodzi o problem braku drogi sądowej dla zaspokojenia roszczeń niektórych ofiar II wojny światowej - wyjaśnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Arkadiusz Mularczyk Rada Europy

Mularczyk: nasza nota dyplomatyczna jest jasna. Domagamy się odszkodowań za wszystkie skutki II wojny światowej

- Nota dyplomatyczna skierowana do Niemiec jest jasna. Nota dotyczy odszkodowania za wszystkie skutki, zniszczenia i zbrodnie wojenne, których dopuścili się Niemcy w trakcie II wojny światowej na terytorium naszego kraju - mówił w czwartek poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rada Europy Niemcy reparacje wojenne Arkadiusz Mularczyk II wojna światowa

Straty wojenne Polski. Arkadiusz Mularczyk przekazał raport sekretarz generalnej Rady Europy

Przewodniczący Rady Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego, poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk przedstawił raport o stratach wojennych Polski sekretarz generalnej Rady Europy Marii Pejczinović Burić. Wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zapowiedział, że podczas jesiennej sesji przeprowadzi cykl spotkań, na których będzie poruszał kwestie strat poniesionych przez Polskę w wyniku drugiej wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rada Europy Niemcy reparacje wojenne Arkadiusz Mularczyk II wojna światowa

Rosja zawieszona w Radzie Europy. Gotkowska: to decyzja polityczna i symboliczna

Rada Europy zawiesiła udział wszystkich przedstawicieli Rosji w tym ogólnoeuropejskim organie. Powodem jest rosyjska agresja wobec Ukrainy. - To jest polityczna i symboliczna decyzja pokazująca, że mamy do czynienia z nową żelazną kurtyną, izolacją polityczną i gospodarczą Rosji - mówi na antenie Programu 1 Justyna Gotkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Europa serwis wschodni Rosja Władimir Putin Ukraina Jedynka Ukraina Rada Europy Mateusz Morawiecki Michał Strzałkowski NATO