X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rada Europy

Szef MSZ: przetrzymywanie wraku Tu-154M pozbawione podstaw prawnych

- Przetrzymywanie wraku Tu-154M na terytorium Rosji jest pozbawione podstaw prawnych i nie ma racjonalnego uzasadnienia - stwierdził szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz, przedstawiając stanowisko Polski z raportu o wykonywaniu rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
Zobacz więcej na temat:  Rosja katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Jacek Czaputowicz MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polityka zagraniczna Polski Rada Europy

Szef MSZ: przetrzymywanie wraku Tu-154M pozbawione podstaw prawnych

- Przetrzymywanie wraku Tu-154M na terytorium Rosji jest pozbawione podstaw prawnych i nie ma racjonalnego uzasadnienia - stwierdził szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz, przedstawiając stanowisko Polski z raportu o wykonywaniu rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Jacek Czaputowicz MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polityka zagraniczna Polski Rada Europy

Jacek Saryusz-Wolski o wyborze szefa KE: mamy głęboki impas

- Obserwujemy pierwsze oznaki nierównowagi instytucjonalno-politycznej, w jaką Unia Europejska wpada bez Wielkiej Brytanii. Gdyby nie brexit, byłoby inaczej - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski, komentując szczyt Unii Europejskiej, na którym ciągle nie wybrano szefa Komisji Europejskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Unia Europejska POLSKA Rada Europy Parlament Europejski Angela Merkel Frans Timmermans szczyt UE ws. obsady stanowisk

Rosja wróciła do ZPRE. Były szef MON: nic się nie skończyło

- Duża cześć Europy, w istocie cała Europa Środkowa jest przeciwna przechodzeniu do porządku dziennego nad agresją i imperializmem Rosji. To będzie miało istotne znaczenie w przyszłości. Nic się nie skończyło. Niemcy od dawna dążą do układu gospodarczo-politycznego z Rosją, Francja niestety także. Ale nie Europa Środkowa - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Rada Europy USA Europa Środkowa

Polska nie weźmie udziału w posiedzeniu komisji kultury ZPRE

Polska delegacja nie weźmie udziału w posiedzeniu komisji kultury Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy na początku przyszłego tygodnia. To kolejna reakcja na przywrócenie Rosji w szeregi tej organizacji. Decyzję w sprawie opuszczenia obrad komisji podjęli po południu szef polskiej delegacji na Zgromadzeniu Włodzimierz Bernacki oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rada Europy Rosja Ryszard Terlecki Europa

T. Jaskóła: w Polsce na rzecz Rosji działają "putinofile"

- Europa pokazała niebezpieczny sygnał krajom Europy Centralnej i Wschodniej. Zachód, a zwłaszcza Niemcy chcą prowadzić interesy z Rosją - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Jaskóła (Kukiz'15), odnosząc się do głosowania Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, które postanowiło przywrócić pełnię praw Rosji. Jego zdaniem zbyt wiele osób w naszym kraju próbuje tłumaczyć politykę Federacji Rosyjskiej i Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Rada Europy Władimir Putin polityka Kukiz'15

Rada Europy ustąpiła Rosji. W. Bernacki: droga ku Monachium

Delegacje parlamentarne Polski oraz sześciu innych państw opuściły w ramach protestu sesję Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Ze Strasburga oprócz delegacji Polski wyjechali przedstawiciele Gruzji, Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy. Tymczasem wiceprzewodniczący Dumy Piotr Tołstoj podczas wystąpienia w ZPRE oświadczył wobec przedstawicieli państw europejskich, że nikt nie ma prawa pouczać Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rada Europy Rosja protest Europa

Rosja wróciła do Rady Europy. Publicysta: to zły sygnał

- Powrót Rosji do Rady Europy to przykład braku europejskiej solidarności w fundamentalnej sprawie. To bardzo zły sygnał - Polska powinna zareagować kategorycznie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Łęski (TVP). - Polska powinna zbudować koalicję państw, które zawieszają swoje członkostwo w Radzie Europy i przestają płacić składki członkowskie - dodał Agaton Koziński ("Polska The Times"). Gościem audycji był także Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Europa wojsko Moskwa Ukraina Gruzja Rada Europy