Polskie Radio
Section05
Bartosz Cichocki

Był jedynym ambasadorem UE, który pozostał mimo inwazji Rosji. Bartosz Cichocki kończy misję w Kijowie

Po ponad czterech latach urzędowania ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki kończy misję w tym kraju i wraca do Polski. Dyplomata doceniany jest w Kijowie m.in. za to, że jako jeden z dwóch ambasadorów nie opuścił tego miasta podczas inwazji wojsk rosyjskich w lutym 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie Bartosz Cichocki dyplomacja POLSKA

Wezwanie ambasadora RP do MSZ Ukrainy. Fogiel: udzielanie wsparcia może być po tym trudniejsze

- Oczekiwalibyśmy, aby nasi ukraińscy partnerzy nas zrozumieli. Trudniej będzie Polsce kontynuować wsparcie, jeżeli będzie dochodziło do tego typu scysji - powiedział w środę w wp.pl szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS), który został zapytany o wezwanie polskiego ambasadora do ukraińskiego MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA relacje polsko-ukraińskie Radosław Fogiel Bartosz Cichocki Ukraina zboże bezpieczeństwo Marcin Przydacz dyplomacja

Beata Szydło: wezwanie ambasadora Polski przez ukraińskie MSZ to gest, od którego Kijów powinien się powstrzymać

Była premier Beata Szydło stwierdziła na Twitterze, że wezwanie ambasadora Polski przez ukraińskie MSZ jest gestem, od którego Kijów powinien się powstrzymać. "To jest coś niebywałego. Władze Ukrainy nie są od tego, żeby oceniać i krytykować, na jaki temat wypowiadają się Polacy" - podkreśliła europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Bartosz Cichocki Kijów dyplomacja relacje polsko-ukraińskie Marcin Przydacz

Ambasador Cichocki zaproszony do MSZ Ukrainy. Dyrektor OSW: niezrozumiałe działanie

Ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki został zaproszony do MSZ w związku z wypowiedzią szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcina Przydacza. Strona ukraińska miała dopatrzeć się w niej oskarżeń pod adresem uchodźców z Ukrainy, dotyczących rzekomej niewdzięczności za pomoc od Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie Bartosz Cichocki Kijów dyplomacja relacje polsko-ukraińskie zboże Marcin Przydacz Wojciech Konończuk Jakub Wiech żywność rolnictwo

Ambasador Cichocki: zapis o ocenie postępów Ukrainy na drodze do NATO to zasługa Polski

– Ambicje Ukrainy i takich państw jak Polska były wyższe. Zasługą Polski jest jednak np. uruchomienie procesu corocznej, mierzalnej oceny postępów Ukrainy na drodze do Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bartosz Cichocki, ambasador RP na Ukrainie, mówiąc o szczycie NATO w Wilnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bartosz Cichocki Ukraina wojna na Ukrainie Beata Michniewicz szczyt NATO w Wilnie Trójka

"Nie możemy spocząć w pomocy dla Ukrainy". Bartosz Cichocki o sytuacji w obwodzie chersońskim

- Kolejna zbrodnia rosyjska powoduje, że nie możemy spocząć w pomocy dla Ukrainy. Zrobiliśmy już wiele, ale niestety nie możemy powiedzieć, że nasza solidarność się zakończyła - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki. Dyplomata pojechał z transportem humanitarnym do Chersonia i spotkał się władzami obwodu, który ucierpiał po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Ukraina wojna na Ukrainie Chersoń Bartosz Cichocki ŚWIAT Europa

Powódź na Ukrainie. Ambasador Cichocki: pomoc z Polski uwzględnia wszystkie bieżące potrzeby

- Tutaj codziennie jest inna sytuacja. Tam, gdzie woda opada, ukazuje się kolejne morze potrzeb - powiedział ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki podczas wizyty w częściowo zalanym Chersoniu. Dodał, że Polska pomoc związana z powodzią uwzględnia wszystkie potrzeby na bieżąco.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Dniepr Chersoń Bartosz Cichocki powódź serwis wschodni ŚWIAT Europa Rosja

Посол РП в Украине посетил Херсон: Необходимо продолжать помощь пострадавшим от подрыва Каховской ГЭС

Бартош Цихоцкий подчеркивает, что вода в Херсоне и Херсонской области отступает, но проблемы, вызванные наводнением, не уменьшаются.
Zobacz więcej na temat:  война в Украине польская помощь Украине Bartosz Cichocki

Ambasador RP na Ukrainie odwiedził zniszczony powodzią Chersoń i okolice. "Negatywne skutki będą narastać"

Ambasador Bartosz Cichocki, który odwiedził Chersoń i okolice poinformował, że woda opada, ale problemy wywołane powodzią nie maleją. Wręcz przeciwnie, wiele wskazuje na to, że negatywne skutki powodzi będą narastać - o szczegółach korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Bartosz Cichocki

83. rocznica zbrodni katyńskiej. Na cmentarzu w Bykowni oddano hołd zamordowanym Polakom

Rosja dziś na Ukrainie robi to samo, co kilkadziesiąt lat temu w Katyniu - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem Ambasador Rzeczpospolitej na Ukrainie Bartosz Cichocki. Polski dyplomata na cmentarzu w Bykowni uczcił pamięć spoczywających tam Polaków z tzw. ukraińskiej listy katyńskiej - informuje korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Bartosz Cichocki zbrodnia katyńska Paweł Buszko Europa Wschodnia

Zełenski rozmawiał z Bidenem o swoim planie pokojowym? Cichocki: zdziwiłbym się, gdyby tak nie było

- Nie jest tajemnicą, że prezydent Zełenski od połowy listopada formułuje swój pogląd na zawarcie pokoju i zdziwiłbym się, gdyby te tematy nie były poruszane w Waszyngtonie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Cichocki, ambasador RP na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie dyplomacja Wołodymyr Zełenski bezpieczeństwo Bartosz Cichocki Krzysztof Świątek ŚWIAT Europa