Polskie Radio
Section05
Bartosz Cichocki

Wiceszef MSZ: wizyta prezydenta w USA nie tylko wizerunkowa

Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki zapowiedział, że zbliżająca się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA przyniesie konkretne rezultaty. Przedstawiciel polskiego MSZ przebywa w Waszyngtonie, gdzie prowadził rozmowy w ramach tak zwanego dialogu strategicznego pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Donald Trump Stany Zjednoczone Ministerstwo Spraw Zagranicznych Bartosz Cichocki ŚWIAT Ameryka USA

Wiceszef MSZ: polityka wobec Rosji jest bardzo intensywna

- Aktywność Polski wobec Rosji ma miejsce dzisiaj na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, UE, OBWE – mówił gość Jedynki, wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Dodał, że okupacja terytoriów Ukrainy i Gruzji przez Rosję, trwający konflikt zbrojny w Donbasie, aktywne hybrydowe działania Rosji wobec państw zachodnich to najważniejsze punkty odniesienia dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Grzegorz Ślubowski Wojciech Cegielski Adam Balcer Bartosz Cichocki Rosja Turcja USA

Interwencja wiceszefa MSZ ws. wypowiedzi Georgette Mosbacher

– Rozmawiałem z Wessem Mitchellem. Jednoznacznie dałem do zrozumienia, że niektóre elementy wypowiedzi Georgette Mosbacher są nie do zaakceptowania – mówił w "Pulsie Trójki" wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki (PiS). – Jej publiczne napiętnowanie uważam za błąd – stwierdził z kolei Marcin Święcicki (PO).
Zobacz więcej na temat:  IPN antysemityzm ustawa Stany Zjednoczone POLSKA Bartosz Cichocki Beata Michniewicz USA Marcin Święcicki

"Nie można mówić o kryzysie, zawieszaniu relacji z USA"

– Gdyby taka notatka została odtajniona, osoba która ewentualnie dopuściła się przestępstwa, właściwie uniknęłaby kary – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki o ujawnionej przez media korespondencji MSZ, która miała wskazywać na kryzys w relacjach z USA. Podkreślił, że "substancja naszych relacji z USA jest bogata".
Zobacz więcej na temat:  Bartosz Cichocki MSZ USA IPN Trójka Beata Michniewicz POLSKA