X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa od 11 maja otwiera granicę dla Polaków jadących do pracy

06.05.2020 15:08
Litwa od 11 maja zezwoli na wjazd bez wymogu samoizolacji obywatelom Polski udającym się do pracy w celach biznesowych lub naukowych – postanowił w środę rząd. Według szefa MSZ Linasa Linkevicziusa granica polsko-litewska może zostać otwarta dla wszystkich na początku lata.
Kolejka ciężarówek do przejścia granicznego
Kolejka ciężarówek do przejścia granicznegoRoman Korotkov/ Shutterstock

- Nie chcę zgadywać, kiedy zostanie otwarta granica z Polską, ale wyobrażam sobie, że może się to stać na początku lata - powiedział szef litewskiej dyplomacji.

Minister podkreślił, że „państwa sąsiednie powinny koordynować działania w kwestii wychodzenia z kwarantanny”. - Usprawni to cały proces, unikniemy problemów, których i tak jest wystarczająco wiele - powiedział Linkeviczius.

Jego zdaniem "strategiczne polsko-litewskie partnerstwo w okresie kwarantanny nie ucierpiało. Wręcz odwrotnie. - Te aspekty, które nas łączą, wartości, priorytety dotyczące bezpieczeństwa, pozostają niezmienne, a w dobie obecnych intensywnych rozmów telefonicznych mamy okazję do częstszego konfrontowania argumentów - powiedział.

14-dniowa samoizolacja dla pozostałych osób

Zgodnie z decyzją litewskiego rządu, do 11 maja na terytorium Litwy do pracy, w celach biznesowych lub naukowych będą mogli wjechać wszyscy obcokrajowcy, ale osoby te, w odróżnieniu od obywateli Polski, będzie obowiązywała 14-dniowa samoizolacja.

Rząd w Wilnie zwiększy też liczbę otwartych przejść granicznych z Polską. Od 11 maja dla samochodów osobowych zostanie otwarte m.in. przejście Łoździeje-Ogrodniki. Obecnie czynne jest tylko przejście Kalwaria-Budzisko.

Zniesiono ograniczenia w podróżowaniu

Natomiast na mocy środowego porozumienia premierów Litwy, Łotwy i Estonii od 15 maja zlikwidowane zostaną wszelkie ograniczenia w podróżowaniu pomiędzy tymi trzema krajami. Obywateli państw bałtyckich powracających z innych krajów nadal będzie obowiązywała dwutygodniowa samoizolacja, ale poddać się jej będą mogli w swoich krajach.

W środę rząd Litwy wydłużył okres kwarantanny do końca maja, ale będzie ona łagodzona.

Od 18 maja zostaną otwarte przedszkola, kluby sportowe, salony piękności, gabinety dentystyczne. Można będzie odwiedzać pacjentów w szpitalach i organizować imprezy na świeżym powietrzu dla grup liczących maksymalnie 30 osób.

Środowa decyzja o łagodzeniu warunków kwarantanny jest już czwartą w ciągu ostatnich kilku tygodni. W ramach pierwszego etapu zezwolono na otwarcie sklepów z bezpośrednim wejściem od zewnątrz. Pozwolono też na wjazd do kraju obcokrajowców, którzy mają na Litwie rodziców, dzieci, współmałżonków lub opiekunów. Następnie została wznowiona praca wszystkich sklepów, również tych znajdujących się w dużych centrach handlowych. Zostały otwarte targowiska, rozpoczęły działalność ogródki kawiarniane, muzea, biblioteki i zakłady fryzjerskie; zostały otwarte parki, ogrody zoologiczne; sportowcy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich wznowili treningi.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa koronawirus granica

Wojsko Polskie wspiera cywilną służbę zdrowia

06.05.2020 10:53
Wojsko Polskie wspiera cywilną służbę zdrowia, czego rezultatem jest podniesienie bezpieczeństwa zdrowotnego w kraju - podkreślił w środę szef MON Mariusz Błaszczak. Poinformował, że w działania do walki z koronawirusem każdego dnia zaangażowanych jest ok. 9 tys. żołnierzy.

Polska gospodarka z najmniejszym spadkiem PKB w Unii

06.05.2020 12:21
Według Komisji Europejskiej polska gospodarka najlepiej w Unii Europejskiej poradzi sobie ze skutkami obecnego kryzysu.

Bezprecedensowa aktywność szkoleniowa sił zbrojnych Rosji

06.05.2020 14:07
Mimo że w czasie epidemii COVID-19 rosyjskie siły zbrojne zostały zaangażowane do walki z jej skutkami, nie zaprzestały intensywnych ćwiczeń i działań w Syrii, Armenii i Tadżykistanie - zauważają eksperci PISM i OSW. Znaczący potencjał mobilizacyjny sił zbrojnych Rosji będzie istotnym wyzwaniem dla państw NATO - wynika z analiz.