X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska i 9 innych państw na celowniku rosyjskich hakerów. Wypowiedzieli nam wojnę

17.05.2022 08:47
Prorosyjska grupa "Killnet" ogłosiła rozpoczęcie ataku informatycznego na 10 państw: Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Polskę, Rumunię, Ukrainę i państwa bałtyckie. "Rosyjski cyberspecnaz dziś podejmuje zadanie walki za Rosję" - podała grupa w komunikacie.
Cyberprzestrzeń to kolejne pole walki
Cyberprzestrzeń to kolejne pole walkiVerconer/Shutterstock

Prorosyjscy hakerzy zaatakowali stronę internetową włoskiej policji. Po kilku godzinach pracy policyjnym informatykom udało się odeprzeć atak. W tej chwili strona funkcjonuje normalnie.

Jak podają włoskie media, atak rosyjskich hakerów rozpoczął się w nocy. Doprowadził do zakłóceń w komunikacji i znacznego spowolnienia połączeń. Do ataku przyznała się grupa prorosyjskich hakerów "Killnet". Równocześnie grupa ogłosiła rozpoczęcie ataku informatycznego na 10 państw: Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Polskę, Rumunię, Ukrainę i państwa bałtyckie.

Rosyjski cyberspecnaz podejmuje zadanie walki za Rosję

"Przez długie dwa miesiące znosiliśmy ataki nazistów i rusofobów. [...] Ostatecznie jednak tak nie może być, nie pozwolimy siebie obrażać. Rosyjski cyberspecnaz dziś podejmuje zadanie walki za Rosję" - podała grupa "Killnet" w komunikacie.

Grupa w czwartek zaatakowała strony internetowe włoskiego senatu i ministerstwa obrony. Włoska policja poinformowała o próbach zakłócenia przez "Killnet" głosowania w Konkursie Piosenki Eurowizji. Prorosyjscy hakerzy zaprzeczyli tym informacjom. Włoskie media informują, że "Killnet" jest blisko związany z rosyjskim rządem.

Posłuchaj
00:50 11742217_1.mp3 Włoska policja odparła atak prorosyjskich hakerów - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Wojna na Ukrainie. Atak hakerów na Lwów

Administracja miejska Lwowa stała się celem cyberataku, który prawdopodobnie został przeprowadzony przez rosyjskich hakerów. "W wyniku piątkowego ataku nie można było korzystać z niektórych usług komunalnych" - napisał na Facebooku zastępca mera Lwowa Andrij Moskalenko.

Niektóre z nich udało się przywrócić w niedzielę.

"Hakerzy przechwycili również wewnętrzne informacje administracji miasta, które następnie były publikowane na »wrogich« kanałach informacyjnych w serwisie Telegram" - napisał Moskalenko.


IAR/PAP/cyberdefence24.pl/twitter.com/PR24/dad

Łucja Lenartowicz: Polska dla uchodźców z Ukrainy to bezpieczna przystań

16.05.2022 21:29
Łucja Lenartowicz pomaga uchodźcom na Dworcu Centralnym w znalezieni dachu nad głową i pracy. „Moja historia wsparcia dla uchodźców z Ukrainy zaczęła się tuż po wybuchu wojny. Wyruszyłam na Dworzec Centralny, całkiem sama i przeżyłam szok. Skala nieszczęścia była ogromna. Jednego dnia, przez jedenaście godzin udało się mi rozlokować osiemnaście rodzin” - wspomina.

Pekin traci cierpliwość do Moskwy i zaczyna to okazywać

16.05.2022 13:41
Zdaniem byłego chińskiego dyplomaty Gao Yu-shenga, fiasko rosyjskiego blitzkriegu i niemożność osiągnięcia szybkiego zwycięstwa oznacza początek rosyjskiej klęski. - Rosyjska gospodarka i siła finansowa, które są niewspółmierne do jej statusu tzw. supermocarstwa, nie są w stanie utrzymać wysokotechnologicznej wojny kosztującej setki milionów dolarów dziennie - oświadczył były ambasador Pekinu w Kijowie.

Mieszkańcy Mariupola w zamian za obietnicę odszkodowania od Rosji mają oskarżać Ukrainę

16.05.2022 15:22
W zamian za obietnicę odszkodowania od Rosji za zniszczone w Mariupolu domy lub śmierć bliskich mieszkańcy są zobowiązywani do podpisywania oświadczeń, że "zniszczeń dokonały wojska ukraińskie" – powiadamia w poniedziałek doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.