Redakcja Polska

Agata Konrhauser-Duda spotkała się w Białym Domu z Jill Biden

02.03.2023 08:54
Rozmowa dotyczyła między innymi pomocy uchodźcom z Ukrainy. O spotkaniu poinformowała w mediach społecznościowych Pierwsza Dama USA.
Audio
  • USA: Agata Konrhauser-Duda spotkała się w Białym Domu z Jill Biden [posłuchaj]
Pierwsza dama
Pierwsza damaTwitter.com/@prezydentpl

„Z dumą patrzyłam jak naród polski witał Joe w Warszawie w zeszłym tygodniu, a dziś miałam okazję odwzajemnić tę życzliwość wobec Pierwszej Damy Kornhauser-Dudy w Białym Domu” - napisała Jill Biden w mediach społecznościowych, publikując jednocześnie zdjęcie z rozmowy z Agatą Kornhauser-Dudą w prezydenckiej rezydencji. „Razem kontynuujemy nasze wsparcie dla rodzin ukraińskich uchodźców” - dodała. 

Ambasador Marek Magierowski napisał na Twitterze, że pierwsze damy Polski i USA odbyły produktywną rozmowę o tym, jak najskuteczniej pomagać ukraińskim dzieciom, które doznały traumy wojennej. 

Podczas wizyty w Waszyngtonie Agata Kornhauser-Duda spotkała się także z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i wzięła udział w dyskusji o sytuacji na Ukrainie i polskiej pomocy dla tego kraju zorganizowanej przez Center for European Policy Analysis. Pierwsza Dama RP spotkała się także z Polonią, w tym z uczniami z polskich szkół.
Spotkania Agaty Kornhauser-Dudy w Waszyngtonie odbywają się bez udziału mediów.

IAR/ks

"Welt": wizyta prezydenta USA w Polsce pokazuje, jak zmienił się układ sił w UE

21.02.2023 23:11
- Wizyta na wschodniej flance NATO pokazuje, że prezydent USA dostrzega zmieniony układ sił w UE. W drodze do Polski po prostu przeleciał nad Paryżem i Berlinem - zauważa we wtorek portal dziennika "Welt" w kontekście wizyty Joe Biden w Warszawie. Dziś Polska jest jednym z najważniejszych sojuszników dla USA - stwierdza.

Joe Biden pożegnał się z Polską. "To był zaszczyt rozmawiać z wami"

23.02.2023 07:33
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden pożegnał się z Polską wpisami na Twitterze. "To był zaszczyt rozmawiać z wami przez cały wczorajszy wieczór" - napisał.

Joe Biden w Warszawie: będziemy bronić suwerenności i demokracji. Rosja zapłaci cenę za zbrodnie

25.02.2023 15:30
- Rok temu świat stanął przed możliwością upadku Kijowa. Teraz, po powrocie z Kijowa, mogę zapewnić, że Kijów się trzyma, dumnie trzyma głowę wysoko, a przede wszystkim jest wolny - powiedział prezydent USA Joe Biden podczas wystąpienia w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Prezydent Andrzej Duda o sojuszu z USA: silne więzi transatlantyckie leżą w interesie Polski

01.03.2023 11:27
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi i silne więzi transatlantyckie leżą w interesie Polski.