Redakcja Polska

Polska wesprze mołdawską policję bronią i amunicją. Transport będzie ogromny

01.06.2023 13:27
Niepodległa i suwerenna Mołdawia, opierająca się próbom wewnętrznej destabilizacji, potrzebuje naszego wsparcia, dlatego podjąłem decyzję o przekazaniu policji mołdawskiej ogromnego transportu broni, amunicji i wyposażenia - poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Transport broni na pokładzie Casy
Transport broni na pokładzie CasyTwitter/Mariusz Kamiński

Sprzęt, który trafił do mołdawskiej policji od służb podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, został przetransportowany sześcioma samolotami - dwoma Herculesami i czteroma Casami.

O wsparciu dostarczonym do Mołdawii szef MSWiA poinformował w czwartek na Twitterze. - Niepodległa i suwerenna Mołdawia, opierająca się próbom wewnętrznej destabilizacji, potrzebuje naszego wsparcia! Dlatego podjąłem decyzję o przekazaniu policji mołdawskiej ogromnego transportu (2 Herculesy i 4 Casy) broni, amunicji i wyposażenia od służb podległych MSWiA - podkreślił Mariusz Kamiński. 

W lutym prezydent Mołdawii Maia Sandu oznajmiła, że z przekazanych przez władze Ukrainy informacji wynika, iż Kreml posiada plan przeprowadzenia zamachu stanu w jej kraju. Miał on polegać na przejęciu głównych państwowych urzędów przez podległych Rosji dywersantów z zagranicy.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Mołdawia broń

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych w Oslo. Zbigniew Rau zdradził najważniejsze tematy

01.06.2023 11:53
- Przybliżenie Ukrainy do struktur NATO, wzmocnienie wschodniej flanki i pomoc Szwecji w akcesji do NATO - to z polskiej perspektywy najważniejsze kwestie, o których będziemy dyskutować podczas spotkania szefów MSZ państw NATO - powiedział w czwartek w Oslo szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.

Polska i Czechy z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej

01.06.2023 13:09
W kwietniu tego roku stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, wyniosła w Polsce 2,7 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej; to najniższy wskaźnik w UE - podał w czwartek Eurostat. Dodano, że 2,7 proc. poziom bezrobocia odnotowano też w Czechach.

Amunicja artyleryjska dla polskiej armii. Szef MON zatwierdził umowę

01.06.2023 13:00
- Zatwierdziłem umowę dotyczącą zamówienia na amunicję artyleryjską - poinformował w czwartek wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Jak dodał, umowa pozwala na to, aby zwiększyć moce produkcyjne polskiego przemysłu zbrojeniowego.