Redakcja Polska

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na przegląd filmowy „Pod wspólnym niebem”

08.08.2022 11:00
W Warszawie, na dziedzińcu przy ulicy Foksal 11 pokazywane są filmy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii – krajów, z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców stolicy.
Audio
  • Rozmowa z dyr. Centrum Myśli Jana Pawła II Michałem Senkiem [posłuchaj]
Dyrektor CJPII Michał Senk w studiu PRdZ
Dyrektor CJPII Michał Senk w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

W repertuarze aż dziewięć nowych produkcji z lat 2017-2021, w tym wiele tytułów nagradzanych na świecie i nieznanych dotąd polskiej publiczności.

Przegląd filmowy „Pod wspólnym niebem” to nie tylko dobre kino, ale też szansa, by dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze, dylematach i problemach nowych mieszkańców Warszawy – zapewniają organizatorzy pokazu.

Przegląd potrwa do 7 września.

Z Michałem Senkiem, dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II, o międzykulturowości i szansach na wzajemne spotkanie, jakie daje m.in. udział w takich wydarzeniach, a także o wzmocnieniu i nadziei, jakich doznajemy po obejrzeniu filmów m.in. z Ukrainy, rozmawia Ewa Plisiecka.

Projekcje polskich filmów w historycznym centrum Pragi

22.07.2022 11:16
Na leżakach i ze słuchawkami na uszach - ponad sto osób obejrzało w czwartek w Pradze "Idę" Pawła Pawlikowskiego. Nagrodzony Oscarem film otworzył cykl letnich seansów organizowany przez festiwal filmów środkowoeuropejskich 3Kino we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze.

Krzysztof Kamil Baczyński wciąż jest inspiracją dla współczesnych

04.08.2022 12:21
Poeta, żołnierz batalionu „Parasol” Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów zginął 78 lat temu, 4 sierpnia 1944 roku, w czwartym dniu Powstania Warszawskiego od kuli niemieckiego snajpera.

Dom Kultury w Żabiej Woli, na Mazowszu. To miejsce warto odwiedzić

06.08.2022 14:30
Dom Kultury w Żabiej Woli ma swoją siedzibę w XIX-wiecznym dworku, który jako obiekt zabytkowy, należący do Skarbu Państwa, w roku 1988 został odbudowany i adaptowany na potrzeby placówki kulturalno-oświatowej. Dawny dwór w stylu klasycystycznym otoczony sporym parkiem zaciekawia - korzystnie wyróżnia się w żabiowolskiej zabudowie.

Trwa 55. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

07.08.2022 12:37
Ponad 30 wydarzeń: występów gwiazd operowych, koncertów, spektakli baletowych i teatralnych składa się na program 55. Festiwalu im. Jana Kiepury, który rozpoczął się w Krynicy-Zdroju. Gościem specjalnym będzie pianistka Beata Szałwińska.