X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie matury licealistów z całego świata, kształcących się w systemie online

05.05.2022 11:39
51 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej przy Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przystąpiło do tegorocznych polskich matur
Audio
  • Polskie matury dla licealistów zza granicy [posłuchaj]
Magdalena Zaczek, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Magdalena Zaczek, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za GranicąEwa Plisiecka/PRdZ

Maturzyści z zagranicy mogą zdawać polskie matury dzięki systemowi kształcenia na odległość. Polega on na samokształceniu uczniów migrujących i czasowo przebywających za granicą. Osoby, które w związku z zagranicznym wyjazdem nie mogą kontynuować nauki w polskiej szkole, mają możliwość realizacji uzupełniającego lub ramowego planu nauczania w jednej ze szkół prowadzonych przez ORPEG. Są to Szkoła Podstawowa im Komisji Edukacji Narodowej oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej.

Do tegorocznych polskich matur przystąpili uczniowie, którzy dzięki nauce online zrealizowali program obowiązujący w polskich liceach. Maturzyści pochodzą z różnych krajów, głównie europejskich, ale są też abiturienci z USA, Kanady czy nawet Tajlandii.

- Uczniowie ci na co dzień kontaktują się ze sobą online, a tych kilka dni spędzonych w Warszawie podczas matur sprawia, że poznają się bliżej – mówi Magdalena Zaczek z Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.

 

Alicja Góralczyk de Ixtlapale: podróżuję z polską flagą przez kontynenty

03.05.2022 11:15
Alicja Góralczyk de Ixtlapale z polską flagą w walizce przemierzyła kontynenty w poszukiwaniu mądrości życiowej. Napisała książkę „Alicja w krainie Tajów”, jednak miłość swojego życia spotkała na ulicach Warszawy. Z mężem zamieszkała w Meksyku. Ale przyznaje, że „na wakacje jeździ się do Polski”.

Matura z języka polskiego w irlandzkim systemie i darmowe kursy przygotowujące do egzaminu

03.05.2022 21:19
Od września 2020 roku język polski został wprowadzony do irlandzkiej podstawy programowej dla szkół średnich. Oznacza to możliwość zorganizowania bezpłatnych zajęć z języka polskiego, a także możliwość zdawania matury z tego przedmiotu na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Organizacją zajmującą się wprowadzaniem języka polskiego do irlandzkich szkół średnich jest Post-Primary Languages Ireland.

"Przewodnik po historii Polski". Nowa inicjatywa IPN trafia do ukraińskich uczniów

04.05.2022 17:50
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki poinformował, że dziś rozpocznie się wysyłka 8 tysięcy egzemplarzy "Przewodnika po historii Polski" wydanego w języku ukraińskim. Podręcznik trafi do kuratorium oświaty i szkół w całej Polsce, a nauczyciele będą mogli korzystać również z wersji online.