Redakcja Polska

Premiera albumu Screens zespołu Immortal Onion w Wiedniu

06.05.2022 13:29
Z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu z inicjatywy Instytutu Polskiego w Wiedniu odbyła się austriacka premiera nowego albumu zespołu Immortal Onion. Screens to już czwarty album nagrany przez młode trio z Gdańska, które w przeciągu kilku lat zdążyło ugruntować swoją pozycję na mapie jazzowej Polski jako jeden z najchętniej słuchanych zespołów grających muzykę modern jazz. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneInstytut Polski w Wiedniu

Tym razem muzycy (Ziemowit Klimek – kontrabas, elektronika, Tomir Śpiołek – keys, Wojciech Warmijak – drums) zaprosili do współpracy saksofonistę Jana Michała Ciesielskiego, który również jest autorem wszystkich kompozycji. 

Ponadto, zespół doskonale wie, co znaczy budowanie własnej marki - obok czterech dobrze recenzowanych albumów zwracają uwagę elementy wizualne: logo cebulowego spadochronu i design najnowszego albumu Screens projektu warszawskiej artystki MARTISZU (dostępne również na LP w limitowanej edycji) umacniają rozpoznawalność i zachęcają fanów w dobie streamingów do zdobycia płyt CD, LP, a także T-shirtów i innych gadżetów.

Muzycy z Immortal Onion nie grali w Wiedniu po raz pierwszy. Debiutując w ubiegłym roku w klubie jazzowym ZWE, przekonali do siebie lokalną publiczność i zdobyli ich sympatię, co można było dostrzec na koncercie – dodaje Maciej Łyczek, menedżer projektów w Instytucie Polskim w Wiedniu.

Polscy artyści jazzowi wspierają Ukrainę podczas licznych koncertów benefisowych, dając tym samym przykład solidarności z ukraińską sceną muzyczną. Podczas Międzynarodowego Dnia Jazzu pamiętajmy o sile muzyki, która niesie przesłanie pokoju! – podkreśla Monika Szmigiel-Turlej, Dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu.


Źródło: Instytut Polski w Wiedniu

Polskie matury licealistów z całego świata, kształcących się w systemie online

05.05.2022 11:39
51 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej przy Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przystąpiło do tegorocznych polskich matur

Piotr Gliński w ONZ: Polska nie przestanie dostarczać pomocy Ukrainie

06.05.2022 07:34
Podczas wystąpienia na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku wicepremier podkreślił, że dotyczy to również przekazywania pomocy płynącej z innych krajów, z organizacji takich jak ONZ

Premiera albumu „Kolekcja płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku”

06.05.2022 15:02
W radiowym studiu imienia Władysława Szpilmana odbyła się uroczysta premiera pięciopłytowego albumu „Kolekcja płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku”. Polskie Radio jednocześnie inicjuje pod hasłem „Gdzie jest czarny neseser?" narodowe poszukiwania zaginionego zbioru płyt z września 1939 roku.