Redakcja Polska

"Tradycje kulinarne Danii" - duńska kuchnia widziana przez pryzmat historii i kultury

27.11.2023 16:25
Najnowsza książka Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek to kolejna już kulinarna podróż po krajach skandynawskich.
Audio
  • Magdalena Tomaszewska-Bolałek o swojej nowej książce "Tradycje kulinarne Danii". Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Seria książek o tradycjach kulinarnych autorstwa Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek
Seria książek o tradycjach kulinarnych autorstwa Magdaleny Tomaszewskiej-BolałekMateriały wydawnictwa Hanami

Duńska kultura kulinarna to nie tylko gwiazdki Michelin i menu degustacyjne. To również kraina chleba żytniego, słodkich wypieków pachnących marcepanem i orzechami oraz najróżnorodniejszych otwartych kanapek.

W codziennej diecie nie brakuje dań z wieprzowiny, śledzi oraz kawy. Każdy przystanek podróży po Półwyspie Jutlandzkim i duńskich wyspach to odkrywanie nowych oblicz smaku. 

Tradycje kulinarne Dani to kolejna książka poświęcona nordyckiej kulturze kulinarnej autorstwa Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek - kulturoznawczyni, dziennikarki i zdobywczyni wielu światowych nagród. Rozmawiał z nią Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: kuchnia gastronomia Dania

Intel zbuduje fabrykę mikroprocesorów. Największa w historii bezpośrednia inwestycja zagraniczna w Polsce

18.11.2023 09:00
W okolicach Wrocławia gigant technologiczny z Doliny Krzemowej zainwestuje blisko 20 mld zł w Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników. To największa w historii bezpośrednia inwestycja zagraniczna w Polsce.

Włosko-Polskie Forum Aerospace. Rozmowy o współpracy w sektorze lotniczym i kosmicznym

22.11.2023 13:28
Trzecia edycja Włosko-Polskiego Forum Aerospace w Warszawie zgromadziła przedstawicieli sektorów biznesowego, naukowego i obronnego z obu krajów.

Polscy twórcy przedstawicielami europejskiej "Unii Kultur" w Meksyku. Ambasador RP: to podkreśla różnorodność UE

27.11.2023 10:54
Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Meksyku Maciej Ziętara powiedział, że obecność Polski na Międzynarodowych Targach Książki w Guadalajarze to okazja dla czytelników z tej części świata do spotkania z polską literaturą. - To szansa do wyeksponowania polskiej twórczości odbiorcom odległym nam kulturowo - zaznaczył.

Polska muzyka w sali koncertowej Kaufman Music Center na Manhattanie

27.11.2023 12:00
Utwory Chopina, Moniuszki, Paderewskiego, Szymanowskiego i Bacewicz rozbrzmiewały w niedzielę w sali koncertowej Merkin Hall, w nowojorskim Kaufman Music Center na Manhattanie. Prezentowali je m.in. pianistka Kate Liu oraz tenor Piotr Buszewski.