X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wystawa "Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939" przygotowana przez IPN

14.05.2022 13:32
Na tablicach na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego przedstawiono sylwetki działaczy z Wolnego Miasta Gdańska, którzy zostali zamordowani w niemieckim obozie zagłady Stutthof.
Materiały prasowe
Materiały prasoweFoto: IPN

Bohaterowie wystawy to 10 osób, które żyły i działały w stworzonym w 1920 roku Wolnym Mieście Gdańsku. Obecny na wernisażu zastępca prezesa IPN prof. Karol Polejowski podkreślił, że Polacy w Wolnym Mieście Gdański mieli być równoprawnymi obywatelami, ale tak się nie stało. "Wolne Miasto Gdańsk, nie było miastem wolności dla Polaków. Było miastem, gdzie Polacy byli dyskryminowani, spotykali się z szykanami, a wraz z wybuchem II Wojny Światowej wielu z nich poniosło śmierć z rąk swoich niemieckich sąsiadów, współobywateli" – wyjaśniał profesor.

Autorka wystawy Karolina Masłowska podczas wernisażu podkreśliła, że wystawa jest pierwszą częścią tryptyku. Druga część, która niebawem powstanie, będzie opowiadać o Polakach działających na początku Wolnego Miasta Gdańska. Trzecia część, która być może powstanie pod koniec września, będzie poświęcona sportowcom z historycznego klubu sportowego Gedania.

Na wystawie wykorzystano ilustracje ze zbiorów m.in. Archiwum Akt Nowych, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej i Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej. Można ją oglądać do 17 lipca.


PAP/ep

Amerykański niszczyciel USS Forrest Sherman cumuje w gdańskim porcie

28.03.2022 10:34
Amerykański niszczyciel USS Forrest Sherman w niedzielę zacumował w gdańskim porcie. "To rutynowa wizyta w celu uzupełnienia zapasów i odpoczynku załogi" - powiedział PAP, agent morski obsługujący okręt Michał Czernow

Prezydent Andrzej Duda domaga się rozliczenia zbrodni katyńskiej

14.05.2022 08:50
Andrzej Duda przypomniał, że ludobójstwo się nie przedawnia, dlatego - jak mówił - będzie domagał się rozstrzygnięcia tej sprawy przed międzynarodowymi trybunałami.

Noc Muzeów 2022. Belweder otwiera swoje drzwi dla zwiedzających

14.05.2022 13:00
Koncertował tam Fryderyk Chopin, urzędował i zmarł Józef Piłsudski a dziś to jedna z głównych rezydencji Prezydenta - mowa o Belwederze, którzy dziś otwiera się dla zwiedzających w ramach Nocy Muzeów w Warszawie.