X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia: Zieloni chcą wprowadzenia całkowitego zakazu palenia we wszystkich miejscach publicznych

22.09.2021 21:28
Jest pomysł, by w Irlandii zakazać palenia we wszelkich miejscach publicznych. Nad projektem pracują politycy z Partii Zielonych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjnefukume/shutterstock

Już teraz nie można palić w takich miejscach jak praca, restauracje, puby, sklepy, czy środki transportu publicznego. Należy także pamiętać, że od pięciu lat istnieje też zakaz palenia w samochodach, jeżeli podróżuje z nami osoba małoletnia. 

Nowy pomysł przewiduje wprowadzenie zakazu palenia wszędzie. Także na terenie dworców kolejowych, szpitali, a nawet w pobliżu placówek oświatowych. 

Pomysł opublikowany na Twitterze spotkał się z odzewem i wygląda na to, że mieszkańcy Irlandii w większości by taką ideę poparli.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Zobacz więcej na temat: Irlandia papierosy zdrowie

Komisja Europejska: nie mamy uprawnień do zatrzymania Nord Stream 2

22.09.2021 13:14
Nord Stream 2 otrzymał już wszystkie wymagane pozwolenia na budowę od odpowiednich krajów. Komisja Europejska nie ma uprawnień do zatrzymania tego projektu - informuje Komisja Europejska w odpowiedzi na interpelację europosłanki Anny Fotygi (PiS). Wskazuje jednocześnie, że gazociąg będzie podlegał unijnemu prawu.

Unię czeka ogromny kryzys migracyjny? Polski ambasador ostrzega

22.09.2021 14:08
Otwarcie nowych szlaków migracyjnych do Unii Europejskiej może doprowadzić do ogromnego kryzysu - podkreślił ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś. Dodał, że Polska zapewnia odpowiednią i właściwą ochronę na granicy z Białorusią, która jest zewnętrzną granicą Wspólnoty. Podkreślił, że konieczne są sankcje na reżim w Mińsku.

Anna Fotyga i Jerzy Buzek oczekują od Komisji Europejskiej działań ws. Nord Stream 2

22.09.2021 14:54
Polscy europosłowie oczekują stanowczych działań od Komisji Europejskiej w sprawie Nord Stream 2. - Nie pozwolimy na uruchomienie rurociągu bez zgodności z unijnym prawem - podkreśliła Anna Fotyga w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia. Jerzy Buzek powiedział Beacie Płomeckiej, że jeśli Nord Stream 2 zostanie uruchomiony nielegalnie, Komisja powinna natychmiast zareagować. Gazprom chce uruchomić rurociąg w przyszłym tygodniu, tymczasem najpierw musi uzyskać certyfikację, a procedura może trwać miesiącami.

"Nie zgadzamy się na instrumentalne traktowanie migrantów". Prezydent na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ

22.09.2021 17:10
Polski prezydent był jednym z ponad stu przywódców z całego świata, którzy przemawiają podczas dorocznego Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Andrzej Duda w swoim wystąpieniu apelował o globalną solidarność w walce z pandemią koronawirusa, mówił też o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i budowie Nord Stream 2.