Polskie Radio
Section05
papierosy

Życie bez papierosów jest lepsze!

Dzisiaj Światowy Dzień Rzucania Palenia. Warto o nim pamiętać, bo nikotynowy nałóg w dalszym ciągu jest w Polsce problemem społecznym: przyznaje się do niego aż co piąty mieszkaniec naszego kraju. Co więcej, WHO wskazuje Polskę jako państwo z największym odsetkiem osób nieletnich, które kiedykolwiek paliły elektroniczne papierosy – ponad 62 proc.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA papierosy zdrowie e-papierosy Rafał Muniak Piotr Firan Trójka

"Potężne uderzenie". Akcja z udziałem polskiej policji, przejęto miliony sztuk papierosów, zatrzymano 19 osób

Na konferencji prasowej w Bratysławie przedstawiciele służb celno-skarbowych oraz policji z Polski, Czech i Słowacji poinformowali o rozbiciu grupy przestępczej, która produkowała i handlowała papierosami. Zatrzymano 19 osób. "Potężne uderzenie w przestępczość akcyzową przeprowadzili policjanci CBŚP, służby słowackie i czeskie" - czytamy na Twitterze policji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT przemyt przestępczość papierosy granica policja Słowacja Bratysława społeczeństwo

"Pacjenci żałują, że kiedyś zaczęli palić papierosy". Dlaczego tak łatwo wpaść w ten nałóg?

Średnio co sześć sekund z powodu palenia papierosów na świecie umiera jedna osoba, zaś w nałóg tytoniowy wpada coraz więcej młodzieży. - W Polsce papierosy są za tanie i w dużej mierze to jest przyczyną tego, że później obserwujemy negatywne skutki zdrowotne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr n. med. Wojciech Rogowski, koordynator Oddziału Onkologii w Wojewódzkim Szpitalu w Słupsku.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych papierosy zdrowie nałóg

Zatrzymano 480 tys. podrobionych papierosów. Udana akcja mazowieckiej policji

Policjanci z Wołomina zatrzymali 48-latka, u którego na posesji ujawnili 480 tysięcy sztuk podrobionych papierosów z logo znanego koncernu tytoniowego, a także kilka ton krajanki tytoniową i tzw. odpady papierosowe, z których tytoń odzyskiwał. W wyniku działalności mężczyzny Skarb Państwa mógł stracić 2,4 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo przestępczość papierosy regiony mazowieckie policja