X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Brytyjczycy chcą spowolnić napływ Omikrona. Od dziś zaostrzone zasady przybywania do Wielkiej Brytanii

07.12.2021 12:01
Przed wyruszeniem w drogę znów trzeba pokazać negatywny wynik testu na koronawirusa - wynika z zaostrzonych zasad przybywania do Zjednoczonego Królestwa. W ten sposób Brytyjczycy chcą spowolnić napływ nowego wariantu.
Audio
  • Od dziś zaostrzone zasady przybywania do Zjednoczonego Królestwa. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)
Od dziś zaostrzone zasady przybywania do Zjednoczonego Królestwa
Od dziś zaostrzone zasady przybywania do Zjednoczonego KrólestwaWirestock Creators/Shutterstock

Każdy podróżujący do Królestwa musi pokazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego. Wynik nie może być starszy niż dwa dni. Pokazujemy go przed wejściem na pokład promu tudzież samolotu. - Już w przypadku poprzednich nowych wariantów jak mocna ochrona granicy, w kombinacji ze stworzoną przez nas możliwością sekwencjonowania genomu dają nam największe może szanse reagowania na nowe mutacje - tłumaczy minister zdrowia Sajid Javid.

Inne zasady się nie zmieniają. Nadal jeszcze przed podróżą trzeba wypełnić formularz lokacyjny - passenger locator form. Tam wpiszemy numer kolejnego testu, który trzeba sobie wykupić. Bez tego nie zostaniemy wpuszczeni na pokład. Chodzi o test PCR, należy go wcześniej zamówić u jednego z wielu prywatnych dostawców. Lista jest na stronie brytyjskiego rządu.

Co zrobić po przylocie?

Dzień przybycia to dzień zero - wykorzystujemy go, by dotrzeć na przykład do hotelu. Nazajutrz - w dniu numer 1 - rozpoczyna się izolacja. Najpóźniej w dniu numer 2 trzeba zrobić wykupiony wcześniej test PCR - ten, który zamówiliśmy przed wylotem i którego numer wpisaliśmy do formularza lokacyjnego.

Negatywny wynik zwalnia z kwarantanny. Ten test PCR przyjść może do nas pocztą. To zwykle wersja tańsza. Próbkę odsyłamy potem, wrzucając ją do jednej z priorytetowych skrzynek pocztowych, ale jest też opcja, by w dniu zero stawić się na badanie osobiście. Za dopłatą wynik przyjdzie jeszcze tego samego dnia.

Wszystko to dotyczy zaszczepionych. Osoby niezaszczepione nadal obowiązują surowsze obostrzenia: obowiązkowa kwarantanna i dodatkowy test PCR, który trzeba zrobić w dniu ósmym.


IAR/dad


Groźba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zachód wzywa do deeskalacji i wspiera Kijów

07.12.2021 08:23
Rzecznik Borisa Johnsona przekazał, że przywódcy Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Francji i Włoch podkreślili w poniedziałek konieczność stworzenia jednolitego frontu w obliczu rosyjskich gróźb i wrogości.

Wiceszef MSZ: możemy mieć nadzieję, że rozmowa prezydentów USA i Rosji przyczyni się do deeskalacji napięcia

07.12.2021 09:30
Możemy mieć nadzieję, że wtorkowa wideorozmowa prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina przyczyni się do deeskalacji napięcia na granicy rosyjsko-ukraińskiej - powiedział PAP wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Według niego działania wobec Kremla powinny być zdecydowane.

Kilkadziesiąt osób chciało sforsować polską granicę

07.12.2021 10:52
Rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska poinformowała o forsowaniu granicy w rejonie Czeremchy przez dwie trzydziestoosobowe grupy. Polscy funkcjonariusze byli oślepiani laserami, w ich stronę rzucano też kamieniami.