X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Powrót do ZSRR. Na Białorusi zorganizowano 1 maja po sowiecku

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 14:05
Czasowy powrót do przeszłości w Związku Radzieckim zaproponowano mieszkańcom Grodna. W podgrodzieńskim kompleksie turystycznym Korobczyce zorganizowano "Majowe święta po sowiecku" - informuje w czwartek państwowa agencja BiełTA.
Wiec z okazji 1 maja w Moskwie. Po raz pierwszy od 1991 roku zorganizowano go na placu Czerwonym. Pochód zorganizowały związki zawodowe, a na jego czele szedł mer Moskwy Siergiej Sobianin
Wiec z okazji 1 maja w Moskwie. Po raz pierwszy od 1991 roku zorganizowano go na placu Czerwonym. Pochód zorganizowały związki zawodowe, a na jego czele szedł mer Moskwy Siergiej SobianinFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

W czasie majowych świąt na Białorusi, czyli od 1 do 11 maja (9 maja jest tu świętowany Dzień Zwycięstwa) kompleks będą ozdabiać transparenty ze znanymi z czasów sowieckich hasłami "Światu pokój!" czy "Pokój! Praca! Maj!". Pracownicy Korobczyc będą nosić pionierskie chustki, a specjalni animatorzy zaproponują dzieciom udział w najpopularniejszych zabawach ich rodziców i dziadków.

"Ogarnie was atmosfera największego niegdyś państwa na świecie - Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Traficie do epoki, gdy wszyscy marzyli o tym, żeby zostać kosmonautą i okiełznać kosmos. Pokażecie swoim dzieciom czasy, które znają z waszych opowieści" - zachęcają gości organizatorzy.

Mężczyźni będą mogli powspominać sowieckie czasy, stojąc w kolejce po piwo lane z kurka. Przy tym ceny tego napoju, jak również wszystkich innych towarów i usług będą podawane w radzieckich rublach - walucie przywróconej w kompleksie na czas majowych świąt. Na przykład obiad w sowieckiej restauracji "Wierzba płacząca" ma kosztować rubla i dwadzieścia kopiejek.

Atrakcją będzie także wykonywana na żywo przez orkiestrę muzyka sowieckich kompozytorów.

Według agencji Interfax-Zapad, pomysł ośrodka w Korobczycach jest trafiony. "Wiele osób w starych skarbonkach nadal ma sowieckie ruble, a mieszkańcy suwerennej Białorusi ducha ZSRR odczuwają w sposób jak najbardziej realny. Raczej nie będą zatem czuli się obco na tym święcie" - ocenia agencja.

Jak informuje państwowa agencja BiełTA, latem Korobczyce zamierzają zaproponować turystom inną trakcję - konkurs analogiczny do mistrzostw Polski w pływaniu na byle czym "Co ma płynąć, nie utonie", organizowanych co roku w Augustowie.

PAP/agkm
Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szuszkiewicz: ZSRR rozpadł się nieoczekiwanie, na polowaniu w puszczy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 08:00
Zebrałem tych wszystkich ludzi w Puszczy Białowieskiej, bo mieliśmy problem: jak nie zamarznąć zimą. Nie było pieniędzy na gaz i ropę - mówi Raportowi Białoruś Stanisław Szuszkiewicz. Rozmowy potoczyły się zupełnie inaczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białorusin z sierpem i młotem nie wjechał na Litwę

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 11:00
Na granicy litewsko-białoruskiej pogranicznicy litewscy zatrzymali porsche, które na karoserii namalowane miało symbole ZSRR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żniwa na Białorusi: do kołchozów ściągnięto wojsko i uczniów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 10:19
Do żniw na Białorusi zostali zaangażowani żołnierze i uczniowie. Tamtejsze kołchozy i sowchozy, wciąż dominujące w lokalnym rolnictwie, są już na półmetku prac polowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 rocznica bitwy pod Lenino. ”Pół tysiąca żołnierzy zginęło, by Stalin miał argument w antypolskiej polityce”

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 22:30
Żołnierzy poległych w bitwie pod Lenino wspominano na Białorusi w 70 rocznicę tego wydarzenia. Obecna była 200-osobowa delegacja z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: jestem człowiekiem sowieckim, tęsknię za ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 21:03
Przywódca białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka stwierdził, że brakuje mu Związku Radzieckiego i odczuwa za nim dużą nostalgię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś obchodziła 25 rocznicę wyjścia wojsk ZSRR z Afganistanu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 08:00
Według oficjalnych danych, na Białorusi żyje 27 tysięcy weteranów radzieckiej wojny w Afganistanie. Przy okazji rocznicy media niezależne przypomniały o weteranie-więźniu politycznym, Mykole Autuchowiczu.
rozwiń zwiń