X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Europosłowie o Białorusi: z nadzieją, ale bez złudzeń

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 13:00
Z nadzieją, ale bez złudzeń - tak europoseł Bogdan Zdrojewski podsumowuje nastrój w Parlamencie Europejskim, jeśli chodzi o obecną sytuację na Białorusi oraz przyszłość relacji Brukseli z Mińskiem.
Audio
  • Europoseł Bogdan Zdrojewski: dialog został podjęty, ale niewiele z niego wynika (źr. IAR)
  • Europoseł Bogdan Zdrojewski: w parlamencie powinna się znaleźć reprezentacja opozycji (źr. IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Europarliament Audiovisual Service

W czwartek na ten temat obradowali deputowani z podkomisji ds. praw człowieka oraz delegacji Parlamentu Europejskiego ds. Białorusi. Do spotkania doszło na krótko przed wyborami prezydenckimi w tym kraju, które planowane są na 11 października.

Europoseł Bogdan Zdrojewski, który jest przewodniczącym parlamentarnej delegacji ds. Białorusi, zauważył, że mimo pewnych pozytywnych kroków ze strony władz w Mińsku, trudno przewidzieć jakie będą ich dalsze działania. - Dialog został podjęty, ale niewiele z tego wynika. Oczywiście jest poczucie ulgi, że wszyscy więźniowie polityczni zostali uwolnieni, ale jest też takie przekonanie, że nie wiemy na ile to jest trwały stan rzeczy, czy po wyborach prezydenckich ponownie nie pojawi się garstka więźniów politycznych - powiedział Zdrojewski.

Europoseł Zdrojewski dodał, że w przekonaniu deputowanych kluczowe będą następne wybory parlamentarne na Białorusi, a nie prezydenckie. - Prezydenckie wiemy jak się zakończą, natomiast bardzo istotne jest to, aby w parlamencie białoruskim znalazła się reprezentacja opozycji. Wybory do parlamentu będą bardzo istotnym barometrem szczerości pewnych intencji poprawiania sytuacji, zwłaszcza opozycji na Białorusi - podkreślił.

Pod koniec sierpnia szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka zdecydował o uwolnieniu więźniów politycznych. Na wolność wyszło wtedy sześć osób, w tym Mykoła Statkiewicz, były kandydat na prezydenta. Krok ten uznany został przez Brukselę jako „ważny postęp w wysiłkach na rzecz poprawy relacji unijno-białoruskich”. Uwolnienie więźniów politycznych to jeden z warunków poprawy relacji z Mińskiem.

Obecnie około 200 osób, na czele z Aleksanderem Łukaszenką, objętych jest sankcjami UE, za represje i tłumienie swobód.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mikoła Statkiewicz: będę walczyć o Białoruś, chcę być prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 23:45
Aleksander Łukaszenka wmawia Białorusinom, że wartości, demokracja i wolność są mrzonką, że to bzdura. Opozycja swoim życiem udowadnia im, że jest inaczej. Dlatego apelujemy do zachodnich polityków, by pozostali wierni ideałom i wartościom – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl wieloletni więzień polityczny, lider demokratycznej opozycji białoruskiej Mikoła Statkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Baza wojskowa Rosji w Bobrujsku na Białorusi już w styczniu 2016 roku"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 16:01
Rosjanie mają zamiar wybudować bazę lotniczą w Bobrujsku na Białorusi - pisze "Niezawisimaja Gazieta”. Jak informuje dziennik, rozpoczęły się już konsultacje między rosyjskimi i białoruskimi urzędnikami. Baza ma zacząć funkcjonować w styczniu 2016 roku.
rozwiń zwiń