X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś przeciw ograniczeniom dostaw rosyjskich paliw

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 10:00
Ograniczenie dostaw rosyjskich paliw na Białoruś wpłynęłoby negatywnie na pracę rafinerii i byłoby naruszeniem zasad Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej – powiedział szef państwowego Biełnieftiechimu. Wcześniej Moskwa zapowiedziała możliwe ograniczenie dostaw surowców.
Stacja benzynowa Biełnieftechimu
Stacja benzynowa BiełnieftechimuFoto: ElRoi / Shutterstock.com

- Wprowadzenie zakazów i ograniczeń w zakresie dostaw rosyjskich produktów naftowych złamałoby podstawowe zasady Porozumienia o utworzeniu EUG – powiedział w poniedziałek Andrej Rybakou, szef państwowego koncernu Biełnieftiechim. Jego wypowiedź cytuje państwowa agencję BiełTA.

Dodał, że ewentualny brak surowca ograniczyłby pracę białoruskich rafinerii i wpłynąłby negatywnie na ich konkurencyjność. 

Odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi rosyjskiego ministra energetyki Aleksandra Nowaka, który ocenił, że dostarczanie produktów ropopochodnych sąsiadowi w dotychczasowych ilościach nie jest zasadne z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ mogą one być przez Białoruś reeksportowane.

- Takie wypowiedzi, jak oceniamy, mają wpłynąć na przebieg negocjacji i są niekonstruktywne – powiedział Rybakou.

Białoruś i Rosja ustalają obecnie wielkość dostaw surowców na przyszły rok.

Dyrektor departamentu polityki podatkowej i celnej w rosyjskim ministerstwie finansów Aleksiej Sazanow oświadczył, że Rosja może ograniczyć ilość eksportowanych na Białoruś produktów naftowych z 2 mln ton do 100-300 tys. ton rocznie. 

Spór o produkty naftowe

Rosja chce ograniczyć dostawy produktów naftowych na Białoruś. Oba kraje prowadzą obecnie konsultacje dotyczące przyszłorocznych dostaw paliw, w tym benzyny i oleju napędowego.

Wcześniej przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa finansów oświadczył, że w przyszłym roku dostawy paliw na Białoruś mogą zmniejszyć się dziesięciokrotnie.

Z informacji mediów wynika, że Białoruś w pierwszym półroczu tego roku prawie o połowę zwiększyła import produktów naftowych z Rosji. Jednocześnie o prawie jedną piątą więcej eksportuje do krajów zachodnich. Rosjanie podejrzewają, że Mińsk zarabia na handlu paliwami. Kupuje w Rosji taniej na swój wewnętrzny rynek, a sprzedaje na Zachód drożej produkty naftowe przerobione w rafineriach.

PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: do 30 dni wydłużono bezwizowy pobyt dla turystów, podróżujących przez port lotniczy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 10:26
Turyści 80 krajów, w tym UE, będą mogli spędzić na Białorusi nawet do 30 dni bez wiz, pod warunkiem, że przybędą do kraju i opuszczą go za pośrednictwem lotniska w Mińsku – poinformowało MSZ Białorusi. Pobyt bez wiz wydłużono z 5 do 30 dni dekretem Aleksandra Łukaszenki, opublikowanym 24 lipca. Szczegółowe informacje w sprawie warunków pobytu bez wiz można będzie znaleźć na stronach ambasad i ministerstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dużo słabsze plony zbóż w Rosji i na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 14:00
Gorsze plony w związku złą pogodą w okresie wegetacji roślin. Z najnowszych danych rosyjskiego Ministerstwa Rolnictwa wynika, że w tym sezonie zostanie zebranych około 100 milionów ton ziarna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty rosyjskiego rubla. Wstrzymano skup walut

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 20:27
Rosyjski Bank Centralny na 5 tygodni wstrzymał skupowanie zagranicznych walut. Ma to pomóc w umocnieniu się rosyjskiego rubla.Rosyjski rubel w ostatnich dniach nieustannie tracił na wartości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hiperaktywny ambasador z KGB, postsowiecki atawizm części elit". Niespokojnie na Białorusi. Zmiany w rządzie, manewry. Mińsk czekają nowe, większe kłopoty?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 23:59
Należy spodziewać się większej aktywności organizacji prokremlowskich na Białorusi - mówi portalowi Polskiego Radia Roman Jakowlewski, niezależny obserwator polityczny. Wkrótce na Białorusi odbędą się wojskowe manewry, potem obradować będzie rosyjska cerkiew. Niedawno Aleksander Łukaszenka zdymisjonował premiera i wielu ministrów. Czy Białoruś czekają poważne polityczne problemy? 
rozwiń zwiń