Raport Białoruś

Łukaszenka do wojska: nie można dopuścić do destabilizacji Białorusi w czasie kampanii

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 15:47
Aleksander Łukaszenka powiedział, że zapewnienie spokoju w państwie zależy przede wszystkim od wojskowych.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Podczas uroczystości z okazji Dnia Obrońców Ojczyzny Aleksander Łukaszenka mówił o potrzebie niedopuszczenia do destabilizacji w trakcie przewidzianych na ten rok wyborów prezydenckich na Białorusi.

Łukaszenka powiedział, że Białoruś stoi w obliczu ważnej kampanii politycznej. - Należy ją przeprowadzić w sposób zorganizowany i spokojny. Nie można dopuścić do żadnej niekontrolowanej sytuacji w państwie czy destabilizacji. To zależy przede wszystkim od nas, wojskowych - mówił Łukaszenka, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych.

Oznajmił, że jedność białoruskiego narodu i zaufanie obywateli do organów władzy państwowej są głównym elementem stabilności kraju.

Łukaszenka nawiązując do zbliżających się obchodów 70. rocznicy zwycięstwa w drugiej wojnie światowej powiedział, że Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy powinni wspólnie w ”pokoju i zgodzie” świętować tę datę.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Białoruś sformowała oddział do ochrony granicy z Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 19:26
Ma ochraniać odcinek 377 km, w tym fragment granicy wodnej. Oddział przystąpił do pracy w poniedziałek wieczorem - poinformował we wtorek przedstawiciel Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ukraiński żołnierz Ajdaru: walczymy o Europę z kałasznikowem - przeciw czołgom [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 23:59
Ukraina sama nie wygra wojny z Rosją. A przecież bronimy nie tylko Ukrainy, ale i Europy. Konieczne jest wsparcie, bo walczymy z karabinami przeciw artylerii - o tym mówił Wołodymyr Prawosudow ”Szturm” z batalionu Ajdar w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukaszenka: Białoruś otwarta na konstruktywną współpracę z NATO

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 23:59
Aleksander Łukaszenka podkreślił, że Białoruś chciałaby nadal polegać na sile "bratniej Rosji", ale nie chce rezygnować ze współpracy z innymi organizacjami.
rozwiń zwiń